| anonim_4396 a întrebat:

Ce mancaruri faceti azi? Va intreb pentru ca nu stiu ce sa fac de mancare...plzz dati niste sfaturi big grinbig grin.Va multumesc.

19 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am facut ciorba radauteana, pulpe la gratar cu garnitura de cartofi natur si fasole verde si...inghetata...

| Leea1234 a răspuns:

MIRUNA pot sa vin si eu pe la tine, mai ales pe la ora pranzului?big grin

lolita
| lolita a răspuns:

Azi mananc "afara", pardon "am mancat". Iti propun ca in fiecare weekend sa uiti de gatit, nu iti ajunge toata saptamana?

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pentru masa de pranz azi pregatesc ciorba de burta, piure de cartofi cu snitel de pui si salata de rosii. La desert vom avea crema de zahar ars.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

@andrutza, te astept cu mare drag!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

@Elena te astept maine, la masa de pranz. Voi avea ciorba de perisoare si pui la cuptor cu cartofi. La desert tort de ciocolata.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

@Elena, pentru tine pot sa fac snitele de pui in fiecare zi.
Oricum, ador sa bucataresc!

| dulshe a răspuns:

Pai nici eu nu stiu, poate o salata de rosii cu castraveti etc, pentru ca e mai usoara. Si niste cartofi prajiti.

| sigmanet a răspuns:

Incearca o ciorbita usoara de pui, o salata mai speciala, o tocanita tot pe baza de pui...Vara recomandam mancaruri usoare, fara prea mult colesterol pentru ca e cald.

| sweetangeloana a răspuns:

Cartofi prajiti, salata,,, ieftin si rapid.

| robert123 a răspuns:

Pentru masa de pranz tias recomanda o supa calda iar la cina ceva usor deoarece mancarurile grele nu sunt bune seara din cauza balonari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spaghete, piure, mazare, ciulama, varza, ficatei. piure, snital.sarmale.ardei, ciorba de rosi, dovlecel, sos marinat.tocanita cu ceapa... ciperci la cuptor.salata de vinete...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri dar m-am decis sa fac niste "Pulpe de pui pe pat de cartofi" am gasit reteta pe net acum ast sa vad ce iese :D aici am gasit reteta http://gospodini.blogspot.com/2007/09/pulpe-de-pui-pe-pat-de-cartofi.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miruna pot sa vin si eu? eu vreau doar snitel si desetultonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miruna pot sa vin si eu? eu vreau doar snitel si desetultonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desertul* vezi de pofta nici numai stiu sa scriulaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sar'na miruna esti o dulceata de fata dar...prefer snitele ...cand mai faci sa ma anunti oky?big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciuperci umplute iamy tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Robert este vara ceva de vara...nu stiu...ciorba calda pe vremea asta nu o prea suport...