| Ionutz a întrebat:

Ce ne-ar putea da la examen la romana? are cineva vreo idee?

1 răspuns:
| Veverita a răspuns:

Pai ne da ceva trasaturi ale operelor litarare(schita,nuvela,basm,pastel,fabula),valori morfologice, fraza la subiectul 2, poate ceva text argumentativ in care sa ne exprimam opinia in legatura cu un eveniment...su ceva de genul.eu sper sa primim gen liric si sa facem apartenenta la specie.sa nu ne dea basm sau caracterizare de persnajcrying. bafta