| Alexandra_9519 a întrebat:

Ce opera va impresionat cel mai tare Enigma Otiliei sau Padurea Spinzuratilor? si de ce

1 răspuns:
| L0relay a răspuns:

Sincer pe mine m-a atras Enigma Otiliei pentru ca este descrisa o imagine feminina care intotdeauna va fi ca o enigma sau cum spune si autorul despre ea : "Otilia era eroina mea lirica, proiectia sa in afara, o imagine lunara si feminina.Chipul adolescentin al Otiliei este de la inceput o aparitie angelica" si daca esti adolescenta nu are cum sa nu-ti placa big grin