| publicname a întrebat:

Ce parere ati avea daca ati afla depre un prieten de al vostru/fratele/colegul vostru ca este gay/bisexual?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Atat timp cat nu se da la mine e okwinking
Dar daca incepe cu din astea, las prietenia la o parte si o stergstraight face

NOname
| NOname a răspuns:

L-as sustine si nu mi-as schimba parerea despre persoana respectiva, nu in mod negativ! Viata personala (de aia se si cheama asawinking ) al fiecaruia il priveste doar pe el, si n-ar trebui sa fie judecat, criticat pentru sexualitatea sa! Pana la urma cu ea s-a nascut, nu a ales-o in mod voit! Este liber sa faca ce simte! Nu fac discriminari! peace signwinking

| Hmmmm a răspuns:

Am aflat acum de curand ca am un prieten care este gay. mi-a marturisit chiar el.am ramas putin surprinsa, dar am decis sa il sustin.
nu cred ca are sens sa pierzi un prieten doar datorita faptului ca are alta orientare sexuala.este viata lui personala si asa cum si eu ii cer lui sa nu se bage in viata mea personala, asa am decis si eu sa nu ma bag in al lui.cu cine umblu eu sau cu cine umla el ne priveste numai p noi si p pers respectiva.nu cred ca trebuie sa iti traiesti viata personala impreuna cu grupul d prieteni, ci cu persoana cu care alegi tu sa o faci.important este sa fie om. orientarea sexuala a fiecaruia il priveste doar p el.

| Aly07 a răspuns:

As fi putin socat pentru. ca asa e omeneste, dar pana la urma tot aceeasi persoana pe care o cunosc ramane, asa ca m'as purta normal.
Bafta happy

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Și eu am aflat că am un prieten gay, prieten ce-l cunosc de 20 de ani!
Părerea mea e că ar fi mai bine să nu mă mai duc pe la el acasă.

| belutzaa a răspuns:

Daca fratele meu ar fi gay. O doamne! Cred ca m-as simtii eu deranjata, mai ales sa aud vorbe gen "ia uite-o pe aia, frasu' e gay!" straight face Dar, daca un prieten sau coleg ar fi gay, nu as avea problemele in legatura cu asta, cred ca chiar m-as distra in compania lui, macar stiu ca nu o sa se dea la mine. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as respecta decizia si cu timpul as accepta fara nici-o problema lucrul acesta, in totalitate.Parerea despre el nu mi-as schimba-o, e aceeasi persoana indiferent daca are alta inclinatie sexuala.