| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai face daca ai afla ca sora/fratele tau e bisexuala/bisexual?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Nu m-as bucuradar eu fiind o fire toleranta as zice ca pina cu mine se poarta frumos si civilizat viatalui intima ii apartine si acolo nu e de ce sa ma bag e treaba lui-ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexa113 a răspuns:

Pai pana la urma e alegera ei/lui.dar cu siguranta nu as fi foarte bucuroasa.

| EuPaulA a răspuns:

Ce as putea face doar nu il mai pot schimba si pana la urma este alegerea lui, iar daca parintii nu stiu sau nu vrea el\ ea sa afle nu le-as zice

| Mangustă a răspuns:

Ar fi decizia lui/ei. Chiar daca nu mi-ar convenii, orientarile sexuale nu se pot schimba asa de usor. De fapt, in general nu se schimba, asta esti si n-ai ce-i face. Totusi as incerca fara sa il/o stresez sau deranjez in vreun fel, sa isi aleaga cu grija orientarea sexuala pentru ca este ceva ff serios. (dupa parerea mea) Cel mai important mi se pare ca nu ar trebui sa-l/s-o critici deoarece nu este 100% alegerea personala.

| Barney a răspuns:

As rade

| TeREe a răspuns:

Ce i-as pute face e decise lui si viata lui nu a me nu-i pot controla viata deci i-as da niste sfaturi atata alceva nu pot face

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
La fel ca si gusturile si culorile, nici sex-ul nu se discuta.
Bye!

| bbyyyyyyyy a răspuns:

Daca sora\fratele e mai mic\a as face haz pe asta sau i-as spune ce e bine sa faca, iar daca este mai mare nu m-as baga in treaba lui\ei

| xxDudaxx a răspuns:

Nu l-as judeca, dar nici bine nu mi-ar parea.I-as explica cum vad eu lucrurile, dar ca nu este treaba mea sa ma bag si nu l-as judeca.A, si inca un lucru! As fi acolo daca ar avea vreodata nevoie de ajutorul meu!

| doc69 a răspuns:

Nu faci nimic ..de ce trebuie sa faci ceva? suntem unici fiecare traieste si face cum si ce simte

| GuitarFly a răspuns:

I-asi spune ca ar trebui sa-si urmeze inima si sa nu-si aplece urechea la ce zic altii

| Rallucaaa a răspuns:

Nu as face nimic. Din contra, l-as sustine pentru "decizia" lui.winking