| VBC7 a întrebat:

Ce părere aveți despre copiii din aceasta generație tâmpită care beau și fumează incontinuu?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Copii debusolati, fara orizont, fara perspective, in majoritatea cazurilor datorita chiar lor. Ajung sa termine liceul dar nu sunt in stare sa sustina o conversatie ne mai vorbind despre modul de exprimare in scris. De-a dreptul penibili.

| T0T a răspuns:

Bravo lor. Îi invit la o băută și o țigare.

| OldSoul a răspuns:

Tu ce parere ai despre persoanele care ii judeca pe altii fara sa stie despre ce e vorba?
Cine ti-a spus ca toata aceasta generatie e tampita?
In fiecare exemple exista modele bune si modele rele, le iei in vedere pe cele care le vrei, stai calm ca si in generatiile trecute existau tineri cu "probleme".
Iar cei mai adesea cei care beau si fumeaza o fac pentru a uita de problemele pe care le au in familie, deci nu am nici o parere.

| Idkidk a răspuns:

O parere rea.

| PedoBarbie a răspuns:

O părere bună.

| peperonies a răspuns:

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

https://www.youtube.com/watch?v=OsB2wtH24D8

| Axys a răspuns:

E considera ca tot ce e rau e bun! sunt dati peste cap de tampeniile de la tv! acesti copaci! adica copii sunt usor de influientati si ai tarziu vor regreta ca nu vor scapa de viciu.vor fi in pierdere mare... la salariu dar depinde si de parinti daca i lasa de izbelniste aiurea e clar ca nu vor ajunge departe cunosc persoane de genul asta cu aanturaje proaste mai ales incepand dde la vocabular prostesc pana la comportament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ori s-au luat dupa "turma", ori au probleme mintale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ei ca asa este normal, nu-si dau seama ca exista o limita să nu mai spun de bunul simt, valorile morale pe care rar le intalnesti.De exemplu,eu sunt la liceu si n-am cu cine să port o conversatie normala,nu auzi decat despre:chefuri, cluburi, să nu mai spun mai departe.
Nu stiu ce vor face pentru viitorul lor, pentru ca tara noasta nu ne da prea multe posibilitati, eu am colege in casa care au un singur scop, să se casatoreasca si sa aiba copii.Nimeni nu se gandeste la educatie,la ce vor face mai departe, cu ce se vor intretine.N-am cu cine să vorbesc laughing despre ceva serios, in afara de familia mea, am vazut toti se insulta, se invidiaza habar nu au de ceea ce este cu adevarat important, eu nu stiu ce sa cred, sper doar ca se vor schimba, pentru ca trebuie sa fim un exemplu pentru generatiile ce vor urma.

| kyliejenner a răspuns:

Pai daca adultii din generatia asta tampita beau si fumeaza incontinuu, copiii de unde sa invete?winking

| veryhonest a răspuns:

Nicio parere, faca ce vor. Si sa nu crezi ca doar generatia asta e atat de "tampita". Copii dintr-astia au existat tot timpul.

| SetYourselfFree a răspuns:

Nu cred că punctezi bine problema, ar trebui să te gândeşti ce-i in mintea acestor părinţi care au lucruri mai importante de făcut decât să-şi educe copiii.copiii îi aia aşa cum ţi modelezi tu. dacă tu eşti un părinte iresponsabil, prea ocupat de partea financiară şi alte lucruri lumeşti, să nu ai îndrăzneala să-ţi blamezi odrasla, pentru că aşa cum ţi-o faci aşa o ai.''eşecurile tale ca copil sunt eşecurile mele ca părinte''