| Spuky a întrebat:

Ce parere aveti cand o persoana nu consuma alcol sau nu fumeaza?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O duce bine in viata sau se mentine sanatos.

| Andarock a răspuns:

Inseamna ca o sa traiasca si o sa duca o viata mult mai sanatoasa decat o persoana care consuma alcool si care fumeaza!

Multi fumatori si alcoolici neaga acest lucru si spun ca este nesemnificativ, dar este foarte important! Sanatatea lor este in joc, dar ei nu accepta acest lucru!

Sper ca te-am ajutat.

| toxik a răspuns:

O persoana care nu s`a supus acestor viciuri este una cu un caracter foarte puternic. bravo lor.happy

| AlexyLuvvU a răspuns:

Probabil ca va fi o persoana mai sanatoasa... oricum fiecare face ce vrea, fiecare isi distruge viata in propriul mod, si eu mi-o distrug si stiu asta, dar asta e doar problema mea happy

| shtephie a răspuns:

Ca este o persoana care tine la sanatatea sa.

| BlackVeil a răspuns:

Unchiul meu bea mult, iar pentru asta nu-l suport!
Pana la urma este decizia fiecaruia ce face cu viata sa, normal ca cei care nu fumeaza si consuma alcool duc o viata mai sanatoasa...

| Catherine a răspuns:

O parere ft buna happy

| AlexC a răspuns:

Eu nu am mai gustat alcool de 2 ani, si am o parere foarte bune despre mine, cum ca rezist tentatiei si pacatului.
Exista persoane din anturajul acelei persoane (nu anturajul meu) care rad de aceea persoana in tradarea inculturii lor.

| adee_6203 a răspuns:

Pai pentru. mine chiar konteaza daca fumeaza sau consuma alcool sincer mie chiar imi place daca nu consuma aceste produse inseamna ca se respecta daca nu consuma aceste 2 produse acum asta este parerea mea dar nu zic ca persoanele ce fumeaza sau consuma alcool nu se resprecta nu asta zic numai ca asta konteaza foathe mult pentru mine... funda...:X?

| RominaMaria96 a răspuns:

Bravo ei este o persoana puternica si nu se lasa influientata de altii.

| EmoLove09 a răspuns:

Raspuns simplu! Are grija de sanatatea lui/ei si incearca sa se mentina sanatos...Deci o parere buna.

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Întrebarea ta a fost pusă special pentru mine.
Persoanele care consumă alcool sau fumează, ori se apucă pentru ca aşa îl obligă anturajul ori de supărari.
Iar dacă nu consumă deloc pentru că au probleme cu sănătatea sau... pur şi simplu au o părere proastă e ok happy
Însă este foarte dificil, pentru că până la urmă ţigările şi băutura o să se scumpească şi nu o să ne mai permitem.

Exemplu tatăl meu. Decând l-a dat afară de la servici nu îşi mai permite să mai fumeze în exces sau să mai bea.

Dar e bine din când în când să mai ieşi pe la o terasă.
Unora li se pare ciudat dacă ieşi cu cineva în oraş el să nu consume tutun şi alool. Nu e anormal!

Sper că te'am ajutat. Bye

| xRallu a răspuns:

E ok parerea mea...in ziua de azi o pers care nu consuma alcool si nu fumeaza e apreciatalaughing...sunt cat mai putini oameni care nu dumeaza si nu consuma alcool.winking

| Love4N a răspuns:

Daca nu fumeaza si nu consuma alcool inseamna c are grija de sanatatea sa si are un respect foarte mare fata de persoana sa.

| deny_1882 a răspuns:

Acea persoana este normala