| ana_8023 a întrebat:

Ce parere aveti de animalele(caini)maltratate? de fapt despre oamenii care fac lucrurile astea

9 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Mi se pare o cruzime sa ranesti zsau sa maltratezi un biet suflet.cei ce o fac, nu pot fi numiti oameni

| AndaWest a răspuns:

I-as trata la fel, sa vada cum e

| Candice a răspuns:

In inchisoare cu ei

| effect a răspuns:

Iubesc foarte mult animalele in special cainii si sunt total impotriva maltratarii animalelor
Dar din pacate unii oameni uita sa fie "oameni" si fac lucruri oribile cu animalele
Poate ca oamenii sunt prea putin educati sau poate ca nu au inima deloc in ei :-)
Cred ca ar trebui sa se faca mult mai multa campanie pentru animale
Sa le apere cineva si pe ele :-)

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Nu ii suport.ii urasc. iubesc animelelelove struck si nu suport sa vad cum unii oameni ii maltrateazastraight face ce iau facut acele animale? nu au sufletstraight face

| PuCcaBuaiiiiii a răspuns:

Imi e foarte mila de ele.In legatura cu oamenii care fac asta spun doar atat mi-as dori sa semanam cu America in privinta asta straight face. Acolo exista o politie a animalelor si oamenii sunt pedepsiti pentru faptele lor.Acolo un om poate lua 2-3 ani de inchisoare si o amenda de aprox. 10-20000 de dolari.Aici oh go on.Ma bucur ca vad ca mai este cineva interesat de animalelove struck.By3love struck! Siii tine-ti minte...si animalele au sufletwinking.

| carabinierr a răspuns:

Da ce parere ai tu de oameni "maltratatzi de animale"laughingsi sunt destui...

| MihaiFCB a răspuns:

Eu as maltrata toti caini maidanezi din Bucuresti big grin ( astia chiar merita)

| whiteweed a răspuns:

Eu personal, le-as da amenzi usturatoare si dupa gravitatea faptei i-as baga la puscarie. si ele sunt tot suflete si nu merita sa ne purtam urat. am ajuns la concluzia ca unii oameni de fapt nu sunt oameni sunt niste animale care lovesc niste nevantatoare. sa se aplice si in cazul asta de maltratare aceleasi pedepse.care e diferenta intre a omora un om si/sau a omora un animal? nici una daca e sa gandim logic tot crima e dar la saracele animale nu face nimei nimic.