| SarcasmBoy a întrebat:

Ce parere aveti de cumparatul florilor la prima intalnire, e un moment bun pentru un astfel de gest?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O floare [trandafir]la prima intalnire eu consider ca este un gest frumos

| BiuL a răspuns:

E un gest frumos si romantic.

| Wøodenpints a răspuns:

Cine are impresia că dusul de flori unei femei e ceva romantic si frumos, e un mare dobitoc.
Nu văd nimic romantic în a rupe o plantă sau a o cumpăra deja ruptă, să i-o dai undei femei ca să se uite la ea cum moare.
Dar majoritatea mediocră face acest lucru și-l vede ca pe ceva frumos. Pentru că din lipsă de originalitate și creativitate nu-i duce capul să iasă în evidență cu ceva mai puțin penibil decât dusul de flori.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns (pentru Wøodenpints):

Si ce sa-i duca? Un sobolan mort?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Ag30Fdr4g0nz):

Dacă atât îl duce capul, atât să-i ducă.
și de unde obsesia asta cu dusul de ceva? nu o poate impresiona prin conversație sau ce?

| AnnaMariaDanielaNicoleta a răspuns:

Da e un gest dragut dar nu un buchet...de preferat daca iti place fata foarte mult ii poti oferi un trandafir (rosu, alb) daca nu orice alta floare (p.s. nu garoafe laughing )