| Maxim96 a întrebat:

Ce parere aveti de tinerii care asculta manele?

12 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Tot oameni sunt. Personal, consider ca pe un om nu-l defineste muzica pe care o asculta, ci caracterul sau. Am prieteni care asculta numai manele sau care asculta numai rock si ma inteleg foarte bine cu ei.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Asculta atat de multi ca n-am cum sa-i mai bag in aceeasi oala, totusi am observat ca in general astia cam de la 19 ani in sus asculta foarte mult.

| RAY a răspuns:

Si eu ascult da alea vechi care transmit ceva, in ziua de azi sunt aiureli, de fapt ce e muzica din ziua de azi? transmite ceva benefic? acuma ascult Ombladon - Tot noi (cu Motzu) si ma intreb de ce nu are un milion de vizualizarii, de ce delia mama sunt beata din cauza unui ratat are 23 de mililoane? muzica romaneasca e doar mai inselat, team iubit si atat, mai asculti niste piese de toata jena care invata tineri sa fie ca ei

| RAY a răspuns:

Un video de toata jena
https://www.youtube.com/watch?v=NA5m6iEyips

asculta ce sfaturi da aia fetelor din ziua de azi

| Drimmero a răspuns:

N-am nicio parere, fiecare asculta ce-i place. Si eu mai ascult manele, dar nu mereu. Acult de toate, nu sunt eu in masura sa judec pe altii. Dar tu ce parere ai?

| T0T a răspuns:

Treaba fiecăruia ce ascultă.

| MorganaM a răspuns:

Am o parere foarte proasta,,, anume ca nu au nimic i ncreier. si e foarte trist, foarte multi din jurul meu chiar asculta manele si se infoaie in pene, dar la scoala, sau la lucrurile practice pe care trebuie sa le faca acasa, sunt varza. Unul a si zis convins ca Burebista a trait in 1944. Dar de fapt era 44 scris la el in caiet, insa el asa tinea minte ca in 1944 si era gata sa bata pe ce icare se puneau sa il contrazica. Altul a numit imnul nostru national ca e imnul lui mihai viteazul... Nici nu mai stiu ce prostii tot spuneau si ma minunam ca sunt reali. Insa ciudat, stiu anii si denumirile manelelor si interpretilor lor.

| Ragnarøk a răspuns:

Predominant oite spalate pe creier, lipsite complet de personalitate. Muzica nu-ti defineste caracterul, dar caracterul tau defineste muzica pe care o asculti. Daca ai o fire cu mentalitati libertine, puerile, normal ca te-ndrepti catre manele. E o metode de infestare asta, sa stii. Si mare diferenta dintre manele si muzica electro p0rnosaga difuzata pe la radio-uri nu este. Hai ca-nchei cu o piesa ce se potriveste perfect situatiei impuse de tine si e si demna de renumele de ''arta''.

https://www.youtube.com/watch?v=LcLO1Tx8nb8

| Stormtrooper a răspuns:

Manelele ie viata lor. Si daca le plac manelele, sa le asculte, nu am nimic impotriva

| RoscovanaSexy a răspuns:

Trebuie sa te iei si dupa personalitate si caracter, muzica le influienteaza pe amandoua, conteaza in ce masura.

| dada7k a răspuns:

Daca nu asculti Dani Mocanu, nu esti manelist adevarat!

| sebi777 a răspuns:

Părerea mea e ca excesul de manele dăunează educației