| Yoana a întrebat:

Ce parere aveti despre adolescentii din ziua de azi?happy

Răspuns Câştigător
| Dragos00098 a răspuns:

Nu sunt adolescent, dar nu mai am nici mult. Unii dintre ei sunt respectuosi, inteligenti, pretuiesc timpul si parintii. Sa nu generalizam. Insa cea mai mare parte dintre ei nu invata deloc, nu isi dau seama ca mai tarziu vor regreta, uita de parinti si de scoala, isi pierd noptile prin cluburi, isi dispera parintii. Astea sunt doar cateva din miile de probleme ale lor din ziua de azi. Funda?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt influentati negativ de o societate agresiva, ignoranta, superficiala. Se cred puternici desi nu sunt, se cred independenti desi parintii le cumpara de mancare si le spala chilotii, se cred invincibili dar si -o iau in freza la prima relatie se cred independenti dar nu pot lua deciziile corecte nici daca li se spune in fata ce sa faca, sunt agresivi desi rar iau decizia buna.

Exista si cazuri care nu respecta regula.