| tpu_ank a întrebat:

Ce parere ai despre adolescentii din ziua de azi?
ce mesaj le-ai transmite?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbe de bine. Criticilor. Tanara generatie e exact rodul muncii celor dinaintea noastra si ne purtam asa cum am fost educati de predecesorii nostri.
Pupincurism? De la voi l-am invatat. Fumat? Noi am gasit la nasterea noastra o populatie de fumatori, nu am inceput noi moda asta. Umblat cheauna prin baruri? Sunt baruri puse la tot coltul de generatia voastra. Am inceput noi vreo moda? Nu, noi doar o ducem mai departe, dar am gasit-o aici, adusa de cine? De voi si de generatia dinaintea voastra.
Culegeti exact ce-ati semanat.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu mai chiuliti de la orele de romana.As scrie asta sub stema Romanieibig grin

| Bacemi a răspuns:

Las pe altcineva sa le transmita mesajul : http://www.youtube.com/watch?v=KjS7djkCHTI

Eu le spun sa invete sa fie sinceri cu ei, sa isi doreasca sa fie ei, nu sa fie cum vor altii sa fie, au sansa sa realizeze multe. Poate nu isi fac palate dar pot avea multe satisfactii pe plan sentimental.

| Malvina24 a răspuns:

Eu zic sa nu mai puna atata pret pe bani si sa aprecieze iubirea sa nu mai fie asa ''materiali''! Mi-a placut foarte mult materialul lui Bacemi(vorbe de aur)

| Ana a răspuns:

S-o tina tot asa happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu va mai intalniti cu vremurile astea! Respectati-va varsta si nu exagerati cu substantele toxice! :p

| cristi202 a răspuns:

Cred ca stiu multe, dar e doar o impresie a lor. Cred ca au ceva, dar nu au mai nimic. Decit o tehnologie avansata. Cred ca pot sa faca orice, dar nu tin seama de cei din jur adesea. De aceea le-as zice: "Deschideti bine ochii, ca sa nu va para rau mai tirziu!"

| Casiana a răspuns:

Un mesaj scurt si concis:"Wake up to the reality!".

Pa-pa!

| BeT a răspuns:

Adolescentii(12-18ani)eu va numesc"Nevinovati", v-ati nascut dintr-o generatie de parinti care nu au avut timp de educatia voastra.Noi parintii(eu am 43 de ani)ne-am nascut sclavi ai comunismului iar apoi cu caderea regimului multi dintre noi ne-am pierdut prin alte tari. Occidentul ne-a "sucit"mintile, eu pot zice ca m-am trezit in schimb multi din generatia mea au ramas tot la fel. Un simplu mesaj doresc sa va transmit:1.Nu ne judecati prea crunt deoarece si voi ve-ti fi parinti intr-o zi! 2.Incercati sa ascultati de sfaturile parintilor caci Eii va doresc binele!

Răspuns utilizator avertizat
| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

"Computer games don't effect kids; I mean if Pac-Man affected us kids, we'd all be running around darkened rooms munching magic pills, listening to repetitive electronic music."

| livisor27 a răspuns:

Au c-am prea multa democratie in cap, sa revina la realitate.

| IuliaWosster a răspuns:

Hmm...sa stie sa pretuiasca fiecare an.sa nu se mai grabeasca cu petrecerile, bautura, sexu sa isi traiasca din plin ani adolescenteihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@strivesc_membre-n_menghine - sunt de acord, @bacemi-frumos video-u. pai.noi suntem adolescentii.eu,tu si aproape toti de pe TPU. mi se pare ca parintii nu ne-au educat suficient...ar trebui sa ne autoeducam daca ei nu au fost in stare...pacat ca nu putem toti s-o facem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu adolescentii astia de acum ...sunt unii care imi palc dar unii intrec masura. eu nu as vrea sa stea totata ziua in casa sa faca curat sau cu capul in carti dar nici emo si sa umble toata ziua pe afara si prin cluburi. depinde si de parinti