| Anonim69 a întrebat:

Ce parere aveti despre bisexualitate? cel mai "destept" raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Am o prietena bisexuala.Atat timp cat nu se da la mine, suntem prietene la cataramasmug

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu am nimic impotriva.Atata timp cat nu ma afecteaza cu nimic si nu are nicio legatura cu mine nu sunt contra.Sunt oameni si oameni.Nu toti avem aceleasi preferinte, si este valabil in toate cazurile. Mi se pare normal sa poti simti ceva pentru sexul opus, cat si pentru cel ca al tau.Fiecare are dreptul sa iubeasca pe cine vrea, fie ca e fata sau baiat. Poate ca unii spun ca e ciudat, dar mi se pare firesc.La fel de firesc ca si cum ai zice ca unei persoane ii plac ochii albastri, iar alteia ochii verzi.Bye bye wave

| Cypronge a răspuns:

Bisexualitea este o orientare sexuală distinctă şi nu o etapă de tranziţie sau experimentală, deci daca ai facut odata o vei face si a 2 oara si a 3 etc.
Dar nu trebuie sa te simti rusinat/a pentru asta, lucruri de genul asta sau intamplat inca din antichitate si e un lucru normal pentru unele persoane, doar ca din pacate in societatea de astazi inca se mai fac discriminari pe tema orientarilor sexuale.
Eu spun ca pacat este sa nu iti traiesti viata dupa cum iti dicteaza inimia si sa te lasi supus legilor si interdictilor.
O viata ai traiesteo cum vrei, fi liber/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O accept, nu pentru mine, asa ne-a lasat natura