| Puf a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care au relatii cu doua persoane deodata?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu o sa ma apuc acum sa spun si eu niste adjective care sa ii caracterizeze. o sa ma limitez la a-mi spune parerea despre asta, parerea strict subiectiva.
eu nu as face asta niciodata, nu sunt de acord cu asta.de ce? pentru ca in momentul in care am decis ca vreau sa fiu impreuna cu cineva stiam, eram sigura de faptul ca il iubesc, vreau cu adevarat sa fiu impreuna cu el, tin la el si nu in ultimul rand stiam ca sunt pregatita pentru a avea o relatie si stiam ca sunt gata sa renunt la aventuri in favoarea unui singur barbat.
in mometul in care iti doresti sa fi cu altcineva, in mometul in care deja esti impreuna cu cineva inseamna ca nu il iubesti indeajuns de mult pe cel care este langa tine, inseamna ca nu esti gata sa renunti la ceilalti in favoarea unuia singur.nu am inteles niciodata de ce ar vrea o relatie serioasa, de ce se implica in relatii serioase persoanele de genul asta.ma refer la persoanele care pur si simplu nu se pot opri in momentul in care vine vorba de inselat.
sa nu uitam ca, se presupune, ca iubindu-l pe cel de langa tine il respecti, esti sincer cu el, ai incredere in el.astea sunt bazele unei relatii si vin la pachet cu iubirea.in momentul in care inseli, in mometul in care simti nevoia sa faci asta, in mometul in care te gandesti sa faci asta ceva din aceste 3 lucruri se pierde.inseland pierzi increderea celui de langa tine, si chiar daca el te va ierta nu va avea la fel de multa incredere in tine niciodata.ar insemna sa nu fi sincera cu el si iti bati joc de sentimentele lui, de implicarea lui in relatia voastra.cat despre repect...asta se pierde cu totul. daca il respecti esti sincera cu el.
e greu sa intretii o relatie serioasa, mai ales in adolescenta, fara sa fi inselat niciodata, dar eu cred ca totul e sa vrei si vei putea sa faci asta.eu mereu cand am simtit nevoia sa insel sau am vrut sa insel am pus capat relatiei in care eram.nu mai vedeam nici un motiv pentru care as continua.nu cred ca poti iubi 2 persoane in acelasi timp.nu am crezut asta niciodata.
si acum, sa spun si cateva adjective.cred ca acele persoane nu sunt pregatite sa aiba o relatie serioase, sunt prea lase sa recunoasca ceea ce fac.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Triunghiurile amoroase sunt cam incalcite pentru minestraight facePrefer sa fiu sincera cu riscul de a pierde tot. Cei care nu sunt inseamna ca nici nu au fostwinking

| Psihiatra a răspuns:

Vor sa rishte.In cele din urma, inevitabil, cele 2 persoane se vor intalni si apoi va ieshi cu scandal. Mi se par cam neserioase:se joaca cu sentimentele a 2 persoane nevinovate. Pur si simplu...neserioase si nehotarate.

April
| April a răspuns:

Nehotarati si lasi daca tin la ele in egala masura(se poate intampla), cinici si mintind nu numai pe altii dar si pe sine, daca-si imagineaza ca acelea sunt relatii, cand ele nu sunt decat intamplari hormonale. A se evita!

| RUMBURAK a răspuns:

Ca sunt lasi si mincinosi.se mint si pe ei si pe cei cu care au relatia.

| KsT a răspuns:

Niste nimicuri