| Eduard619 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile dintre doua persoane cu religii diferite?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce mai conteaza ce religii au?
simplu daca eu sunt mulsulman si aia e crestina feminista e o problema mare

| Eduard619 explică (pentru RAY):

Exact la asta ma gandeam si eu, eu de exemplu vreau sa am o relatie cu o adventista dar mna nu cred ca ar fi mare diferenta in cazul asta.

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

Man asa bine semeni cu un amic, tu ce religie ai man?

| Eduard619 explică (pentru RAY):

Ortodox

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

Daca e sa va casatoriti trebuie sa treci la religia ei sau ea la a ta, iar. ei sectanti nu accepta relatie fara nunta.

| Eduard619 explică (pentru RAY):

Mersilaughing)
Dar nu e cazul de casatorie avem 20 respectiv 19 ealaughing deci nu e cazul.

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

Nici de sex

| Freya1 a răspuns:

E bine ca se iubesc asta este important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai conteaza ce religii au?

| Dan193 a răspuns:

Parere buna. Atat timp cat se inteleg, nu vad care ar fi problema. Plus isi imbogatesc amandoi vietile cu sarbatori si experiente noi.

| Socke a răspuns:

Depinde de religii. Daca tu esti crestin ortodox, iar ea/el este crestin catolic/evanghelic e ok.Dar daca el/ea e buddhist sau si mai rau musulman nu merge treaba.