| kitty00 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care vorbesc romana si putina engleza in acelasi timp?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sincer am o parere proasta si am observat ca cei ce folosesc engleza pentru anumite cuvinte sunt cam ingamfati si narcisisti. Li se pare ca sunt foarte interesanti ca nu stiu sa se exprime in limba romana. poate e doar parerea mea

| MaliciousDeath a răspuns:

Bro,de ce so serios?
Ai vreo problema with that or what?

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Parerea mea e ca ei nu stiu cum sa se exprime si de aceia folosesc unele cuvinte in engleza.

| prizeFTW a răspuns:

Ciudati.Vorbesti romana, dar nu o combini cu engleza.Ori una ori alta! Cu cei care folosesc termeni in lb. engleza pentru ca nu stiu traducerea in romana nu am nimic...dar cu astia! big grin

| EAlice a răspuns:

laughing) Ceparere ar putea avea cineva? Stie omu o limba, care e cea materna, si pe parcurs mai invata fie din propia initiativa, fie obligat oarecum de societate si engleza. Ce ti se pare inneregula la lucrul acesta?

| WUB a răspuns (pentru EAlice):

Se referă la cei care combină cuvintele din engleză și română, cred.

| EAlice a răspuns (pentru WUB):

Aa. In cazul asta, e ok sa le combine, adica unii oamneni se exprima mai bine in engleza decat in romana. Bine, asta pana nu exagereaza si devin enervanti.

| allige243647 a răspuns:

Mi se par snobi. Adica, dupa ce ca nu stiu limba romana foarte bine, vor sa arate ca stiu engleza? Nu zic ca eu nu folosesc 2-3 cuvinte in engleza, dar nu in fiecare propozitie; ori vorbesc romana ori engleza;. Asta e parerea mea;]

| kitty00 explică (pentru allige243647):

Pai daca thinking hmmm, sa zic ca acea persoana e de nota 9-10 thinking