| RastaMAN222 a întrebat:

Ce parere aveti despre copiii astia din ziua de azi, care tot fac glume cu si despre "cancer"? de parca ar stii cum e sa chelacai ca un caine de dureri

2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Educație 0, implicare activă din partea părinților 0, e absolut normal să vorbească despre cancer ca despre maşinuţe. Habar nu au ce presupune asta, şi nici nu îi interesează. Trăiesc fascinați şi inconștienţi, dar asta nu e vina copiilor. Dacă analizezi, vei observa că lipsesc modelele, înafară de filmele de 2 lei promovate de Disney, nu găsesc în viața lor o personalitate demnă de urmat care să le trezească admirație şi respect. E pur şi simplu. trist.

| Ioan_Alex_1998_32OF a răspuns:

O parere foarte proasta am. Este o generatie de tot +++++ care se vede ca nu o sa ajunga prea bine. Chiar daca la BACURI, examene obtin note bune, asta e doar datorita faptului ca subiectele sunt din ce in ce mai usoare. Ei tot ce fac in viata de zi cu zi se raporteaza doar la FACEBOOK. Plec cu mama in excursie poza pe Facebook, sunt la inmormantare check in pe Facebook, e cutremur check tot pe Facebook. Vai de mama noastra, traim sa avem like-uri nu amintiri laughing mare pacat