| savingyou a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele cu zodia pesti?

Răspuns Câştigător
| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Femeia Pesti este oarecum serafica si fascinanta prin aerul ei de mister nativ. Ochii ei adânci par a privi în lumi aflate dincolo de închipuirea noastra. Sunt nostalgici, încarcati de un dor angelic.

Femeia Pesti nu este foarte vorbareata sau, daca vorbeste, sensurile sunt întotdeauna neclare, duale, neterminate, ca si cum ar astepta sa le lamureasca altcineva. Apreciati-i acest farmec personal dar fiti cu toate motoarele mentale în priza, pentru ca sigur acolo se afla o durere nespusa nimanui sau o sensibilitate ultragiata.

Femeia Pesti este femeia tuturor romantismelor si a tuturor povestilor de dragoste ale lumii. Este fiinta tuturor confuziilor si a tuturor oboselilor, dar si a tuturor reveriilor si discretiilor posibile. Nu minte niciodata, pentru ca ea însasi nu deosebeste granita dintre un adevar si un neadevar, permanent atenta ca lumile ei interioare sa nu fie divulgate, asaltate, atacate.

Femeia Pesti pare sa opuna rezistenta unui cuceritor venit dintr-o directie neasteptata, dar, în realitate, ei îi este frica de ceea ce nu cunoaste. Se poate culpabiliza zi de zi, asteptând în realitate complimente si certitudini ca înca mai este iubita si dorita. Din punct de vedere erotic, se zbate între teama de pacat si teama de a fi parasita, motiv pentru care dragostea tinde sa fie mereu o noutate fascinanta pentru ea.

Acest aer de puritate, starea de nostalgie si miracolul de a fi foarte femeie sunt, pentru un adevarat cunoscator de oameni si, mai ales, pentru barbatul care stie sa descopere cu adevarat o femeie, atu-urile cuplului intim fuzionat într-o iubire deopotriva terna si mistica, datorita careia fuziunea amoroasa poate dura la infinit sau va poate ajuta sa transcendeti limitele simplei împerecheri trupesti.
winkinghappybig grinSper ca ti-am fost de ajutorbig grinwinking

4 răspunsuri:
| maria ;x a răspuns:

Femeia - Zodia Pesti:

E genul eterat, sensibil si fragil, cu o blandete specifica întiparita pe chip; putem întalni însa printre ele si femei peste deosebit de robuste si de masculine.

În general însa au un aer usor somnambul, iar coafura (spre frunte, îndeosebi) se afla parca într-un permanent neglije, ori este realizata astfel încat dau impresia ca abia s-au trezit dintr-un somn odihnitor si ca înca au mai ramas urme pe chipurile lor.

Este perfect adaptata caminului, foarte casnica si reprezinta genul femeii de interior.

Raspunde foarte bine stimulilor emotionali; este o buna îngrijitoare a bolnaviilor, datorita caritatii sale înnascute. Se avanta în tot felul de activitati sociale si uneori e putin snoaba în astfel de momente.

Unele femei pesti îsi supravegheaza cu atentie tinuta, exista însa altele care cad într-un fel de deplasare si de neglijenta în ceea ce priveste felul cum arata (ele, sau casele lor).

În perioadele cu luna plina femeile acestei zodii se simt foarte active si eficace (pot avea chiar insomnii sau stari de nervozitate), iar în cele cu luna noua sunt obosite si deprimate.

Femeia Pesti este o visatoare si isi imagineaza o familie alaturi de un barbat tandru si intelegator, care sa o protejeze.

De obicei este o mama grijulie, foarte intelegatoare cu copiii, carora le permite multe. In functie de anumite aspecte disonante in astrograma natala, femeia Pesti poate avea inclinatii spre o senzualitate excesiva, la fel ca si barbatul Pesti.

| corcodusa a răspuns:

Sunt in zodia Pesti.
Cuvinte cheie ale zodiei melelaughing
compasiune, mister, receptivitate, intuitie, sacrificiu, senzatie, nehotarare, visare, iluzie, devotament, interiorizare, impresionabilitate, inspiratie, misticism, suferinta, credinta, tradare, fuga, nepasare, superstitie, imagine, clarviziune, imaginatie, sensibilitate.

Se pare ca dispun si de imaginatie, intuitia, simtul premonitiei, sensibilitatea, receptivitatea, dar si naivitatea, influentabilitatea, nehotararea, obsesiile, lipsa de simt practic, maniile, depresiile, idealismul.

Se pare ca sunt si amabila, toleranta si iubitoare dar si influentabila.Ma simt atrasaa de cei care au ceea ce imi lipseste mie(curaj si spirit practic)

Sunt imprevizibila, schimbat-ore si niciodata nu poti sti in ce dispozitie ma gasesti.

Partener tacut, la locul lui, discret, romantic dar si o mare nehotarata, nestiind ce doreste cu adevarat de la celalalt

Pai cam atat despre mine am fost sincera cat se poate de mult si din pacate nu am cu ce ma lauda pentru ca mai mult sunt o mamaligaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca sunt cele mai tari fetehee hee caci si eu sunt pestisorhee hee

| mada_9638 a răspuns:

Sensurile ei sunt neclare pentru ca este o zodie foarte ciudata si o data cu asta devine si interesanta.Sunt neclare intr-adevar pentru ca combina realul cu misticul o combinatie ce rezulta"ciudatul"si de obicei prin vorbele ei transmite ceva foarte interesant dar cei care nu pot intelege spun ca vorbeste si nu terminahappy este o zodie f cool din punctul meu de vedere are cate ceva din toate zodiile