| danutz20 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele din zodia pesti? Dar despre cele din zodia scorpion? Pe care a-ti prefera-o? Argumentatitongue fundita

7 răspunsuri:
| wolfer18 a răspuns:

Pai pe alea din pesti, pentru ca de alea(aia de fapt) sunt indragostit momentan, eu, ca scorpion.

| Laimy a răspuns:

Pesti, zodia pesti sunt fete linistite si nu prea reactioneaza la ce se face in jurul lor.
Poftim niste informatii :
Pesti sunt firi sensibile si impresionabile. Nu sunt dificil de crescut dar trebuie evitate emotiile sau cauzarea unor mari spaime, care ar putea provoca traumatisme foarte usor in cazul lor. Sunt animati de o imaginatie excesiva, sunt visatori si interiorizati, isi creaza propriile lor lumi si prieteni imaginari.

Sunt foarte influentabili si din aceasta cauza nu este bine sa fie expusi scenelor violente, care i-ar putea marca. Copilaria le influenteaza de obicei intreaga viata, fiind foarte impresionabili.

Iubesc animalele, natura si florile, iar muzica joaca un rol foarte important in viata lor.

In studii, le lipseste aplicabilitatea, dar dispun de o excelenta memorie. Va trebui sa le insuflati simt practic, caci pot fi foarte visatori si idealisti. De obicei, se spune despre ei ca viseaza cu ochii deschisi.

Nu isi fac multi prieteni, preferand sa stea izolati de ceilalti. Sunt interiorizati si naivi in relatiile cu camarazii de joaca. Au o memorie excelenta, dar nu dau dovada de o prea mare vitalitate.

Dar zodia scorpion sunt foarte orgoliosi si au gusturi diferite, iesite din comun.
Poftim niste informatii in plus la fel:
care isi manifesta din timp personalitatea originala. Sunt curiosi, exuberanti, deseori dificili. Vor fi interesati de tot ceea ce este nou, necesita curaj si ambitie. Intreprind actiuni si jocuri riscante, le plac sporturile violente, obositoare si chiar periculoase. Au o personalitate puternica, putand fi greu de educat. Trebuie mai intai sa inteleaga de ce le este interzis sau impus ceva.

Sunt directi si spun exact ceea ce gandesc, sinceritatea lor fiind uneori exagerata. Le place sa studieze, sunt ambitiosi si considera ca munca este cheia pentru orice in viata. Depun mari eforturi si sunt deseori primii in clasa. Simt nevoia de a avea numerosi camarazi, sunt prietenosi si daca ajung sa tina la o persoana, vor fi prieteni adevarati.

Au un simt innascut al proprietatii, tin mult la lucrurile care le apartin si le pastreza timp indelungat. Le place sa tina lucruri ascunse de ceilalti, au deseori jurnale sau casete ascunse.

Gandesc mult si intens asupra fiecarui lucru, nu sunt deloc superficiali. Isi trag singuri concluziile si sunt foarte maturi pentru varsta lor. Le plac campingul, urcatul pe munte si excursiile in grup.

| nikoleta93 a răspuns:

Zodiacu e o prostie sa nu ne plictisim oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. scorpionii imi sunt antipatici. majoritatea big grin

deci pesti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda
eu nu o sa-ti dau un copy-paste ci o sa-ti spun cu cuvintele me
dar bineinteles spun cu ce m-am documentat din horoscop
deci mie unul fetele din zodia pesti mi se par mai linistite si chiar ar merge o relatie cu ele in schimb cele din zodia scorpion pai pot spune ca sunt de treaba dar sincer eu unul nu as risca mai ales ca Taurul(zodia mea)nu se potriveste deloc cu scorpionul, ii foarte riscant
taurii fiind linistiti isi vede de treaba lor si sunt foarte inimosi in schimb majoritatea din zodia scorpion se joaca cu sentimentele lor si i le pun la incercare
bine acum nici sunt perfect si eu am defecte dar nu ma joc cu sentimentele nimanui asta-i clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele doua zodii au foarte mult in comun si pe de o parte sunt si diferiti destul de mult...sunt o combinatie perfecta, eu sunt peste, ambele zodii sunt profunde mai ales in sentimente si desi spunem ca pesti sunt timizi este o zodie foarte interesanta, grea de inteles chiar si atunci cand reusesti sa i patrunzi la inima, e adevarat ca este o zodie ciudata dar si scorpionul, de altfel ambele zodii sunt visatoare dar spre deosebire de scorpini pesti nu prea vor sa domine. Ei sunto combinatie perfecta deoarece scorpionilor le place sa domine iar pesti se lasa usor dominati astfel aceste doua zodii vor trai impreuna momente de neuitat. Mie una imi place foarte mult zodia scorpionului, si ei sunt indeajuns de misteriosi incat sa starneasca interesul pestilor. Id meu: madika.scumpika

| BiancaSweetGirl a răspuns:

Zodia pesti...sunt pesti si stiu ce zicwinking...ID:scumpik_byanka