| DaimlerAG a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele siliconate? Fetele inteligente si serioase fac asa ceva?

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Niciodata! Fetele care fac asta ori o fac din placere, placerea se manifesta atunci cand un baiat se holbeaza la ele, sau din nevoie, de exemplu asistentele tv, care sunt nevoite sa arate bine.

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu ştiu dacă este vorba de seriozitate aici. Eu consider că fetele care fac acest lucru, îl fac deoarece nu au suficientă încredere în sine şi îşi doresc să o obţină simţindu-se atrăgătoare şi bine în propria piele. Sunt multe fete serioase şi inteligente care fac acest lucru deoarece cred că acestea nu sunt calităţi suficiente pentru a fi sigure pe ele, cu alte cuvinte doresc să se simtă bine şi din punct de vedere fizic. Desigur, nu vreau să generalizez, deoarece sunt şi fete care într-adevăr devin neserioase prin acest lucru, în momentul în care să zicem că...se înjosesc.

Numai bine!

| Axys a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Foarte frumos spus! imi place raspunsul tau

| Axys a răspuns:

Eu am o parere proasta despre femeile care isi pun silicoane botox si asa mai departe eu inteleg ca ele sunt total ne multumite pe propriul lor corp se desfigureaza singure.
E ceva urat ce fac ele vor sa para ma frumoase dar de geaba unbarbat nu poate iubit o asemnea femeie o femeie naturala este cea mai frmoasa daca are si suflet bun care stie a iubeasca... consider ca siliconul e la moda dar e si trecator

| ILoveTacos a răspuns (pentru Axys):

Dar pentru o femeie e mai important să se iubească ea singură înainte să fie iubită de un bărbat.Nu toate femeile își pun silicoane pentru bărbați și chiar e o prostie ca o femeie să se schimbe pentru cineva.Ea se schimbă pentru a fi multumita de fizicul ei si de a se simți bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta. Inteligenta e un atu mult mai mare, eu as fi mai atras de o femeie cu sanii mici dar inteligenta, fata de o femeie cu sanii mari si IQ-ul mic.

| ILoveTacos a răspuns:

Da,de ce nu?

O fata are dreptul sa isi puna silicoane daca ea simte ca asta ar ajuta-o sa isi recapete incredera in sine.Sunt multe fete intelgiente si serioase care fac asta,numai ca in prezent sunt mediatizate numai cazurile blondelor cu intelect inferior, si de aceea multora li se pare normal sa atribuie silicoanele fetelor nu prea inteligente.

Ideea e ca prin silicoane, fetele se simt mai atragatoare si increzatoare. Oricarei fete ii place sa stie ca are un corp feminin, si multe nu se nasc cu unul.

De ce sa negi placerea si dreptul cuiva de a se simti bine in propria piele, si sa pui decizia asta pe baza neseriozitatii?

| EU19 a răspuns:

Faza e ca fetele care isi pun silicoane sunt de obicei complexate de marimea bustului lor.
Dar noi nu le putem judeca pentru ca fiecare are dreptul de a face ce vrea cu corpul sau, iar mai apoi daca e cazul va suporta "consecintele" pentru ceea ce a facua.
Da, exact cum am zis orice fata poate face asta, fie ea inteligenta.