| loveromance46 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul "Dante Alighieri"? Am vazut ca media este destul de buna, dar as vrea sa aflu mai multe detalii. De exemplu cum se poarta elevii, profesorii, etc?

Răspuns Câştigător
| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Predarea se face numai in italiana parerea mea axeaza-te pe un liceu mai popular ca sincai, creanga, lazar, viteazu, babes, xenopol. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| loveromance46 explică (pentru xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx):

Serios? Stiam ca au ca limba de predare si romana... oricum multumesc!

8 răspunsuri:
| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Doar multumesc nici o fundita?crying

| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Poate alta data laughing) eiu care visam sa fac 10 laughing

| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Nu ai pentru ce!

| HeyScandura a răspuns:

Buna. Eu sunt a 9`a la profil filologie romana-franceza. predarea se face in ROMANA. italiana faci doar la profil bilingv. colegii sunt... majoritatea manelisti, dar mai sunt si persoane super ok. eu intr-o clasa de 33 de elevi sunt pe aceeasi lungime de unda cu maxim 10. profesorii sunt ok majoriatetea in afara de profesoara de romana care e si de la latina si nu preea facem romana si de diriga, care nu preda, dar are pretentii exagerate