| BaiatulDePeTPU a întrebat:

Ce parere aveti despre propunerea senatorului Iulian Urban de a introduce pedeapsa cu moartea din nou in Romania?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Senatorul Iulian Urban este un băsit împuțit, pe care îl doare în afara curului de copii violați dar care a băgat acest proiect legislativ, ca să facă rost de voturi, de la proști.

Eu aș introduce pedeapsa cu moartea celor :
- care îți bat joc de banul public,
- celor ce gestionează voluntar incorect averea publică,
- celor care fură din banul public,
- celor care închid aiurea școli și spitale
-celor care vor să modernizeze statul, în răul cetățenilor săi,
-etc.

3 răspunsuri:
| Ovilacul a răspuns:

E o prostie. Nimeni nu are dreptul sa hotarasca cine moare si cine traieste. Si oricum violatorii, pedofilii sau astia care fac lucruri absurde n-au viata usoara la puscarie.

| MMihai a răspuns:

Ce propune deputatul democrat-liberal

Potrivit proiectului de lege, actul sexual cu un minor care nu a indeplinit varsta de 10 ani si care a avut ca urmare moartea victimei sau determinarea sinuciderii ar urma sa se pedepseasca cu moartea.

In expunerea de motive, senatorul PDL Iulian Urban noteaza ca a initiat acest proiect legislativ pornind de la cazul fetitei de 10 ani violata si ucisa la Jimbolia, judetul Timis.

Senatorul democrat-liberal sustine ca o astfel de pedeapsa s-ar impune pentru ca "asemenea tragedii ajung pe langa pierderea vietii unor copii sa provoace si adevarate drame sociale ce tind sa afecteze echilibrul normal al vietii" si pentru ca "un asemenea individ care initial ar fi condamnat la pedeapsa maxima de 25 ani ajunge sa fie eliberat mai devreme existand riscul sa repete fapta si sa curme o noua viata".

http://www.hotnews.ro/......10-ani.htm

| PinguinuL a răspuns:

E o idee bună!
pentru criminali si violatori.