| tweety_8071 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia dintre o eleva si un profesor, daca acesta este casatorit, dar zice ca o iubeste pe elrva?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca profesorul ar trebui suspendat pe viata si eventual judecat pentru pedofilie (daca eleva are sub 16 ani), iar eleva ar trebui sa se ocupe de scoala, fiindca in clipa inevitabila in care profesorul o va parasi, va depista ca nu are nici un viitor.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai sunt mai multe posibilitati:profesorul poate ca o minte pe fata ca o iubeste pentru a avea o aventura cu ea, din moment ce e insurat, nu vrea el relatii serioase, fata cum e naiva, baga botul, cam asa e din pacate, un profesor ar trebui sa ii dea sfaturi bune de viata, sa o ajute sa isi formeze un caracter, acesti profesori care in loc sa modeleze caracterul fetelor in bine, le induce in eroare, astia ar trebui sanctionati!

| daniDeeDee a răspuns:

Eeeee... eu ştie! laughing

| Paris a răspuns:

Ha ha ha! A cata eleva pe care o iubeste ar fi? Fiecare om are cate o scapare. mai ales daca e profesor tinerel printre pustoaice infantile care pica repede in plasa. tongue Ce stupid

| PauLa.M a răspuns:

Om fara mine (profesorul). o iubeste din parti. are fanteziile lui. inchis si decapitat. ca din cauza persoanelor astea foarte mature. unele fete se arunca de la etaj.

| PauLa.M a răspuns:

Minte* scuze

| dynasmile21 a răspuns:

Poti sa zici multe...la fel si profesorul respectiv poate spune ca o iubeste dar sunt sigura ca nu isi va parasi familia doar pentru ca a avut o aventura cu o eleva, cine stie cate au mai fost inaintea ei. Acasa el are siguranta, familie si o femeie care sa-l astepte nu o pustoaica! Dar depinde si de varsta. Ca eu mi-am imaginat o fata de vreo 16 ani cu unu de vreo 35-40. Acum sincer, vor face temele impreuna?laughing Un om "matur" nu ar trebui sa se complice cu o adolescenta deoarece poate avea un impact imens asupra ei si nu neaparat intr-un mod positiv. Ea saraca se indragosteste iar el sa isi bata joc de ea, nu merita! Mai bine sa se joace toata lumea cu cei de varsta lorhee hee

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Pey eu zic ca eleva nu ar trebui sa se bage ...deoarece omu are si el o familie...si ar trebui sa vb cu profesoru`... dar daca doreste sa fie amanta...nici o problema se poarta.laughing

| simona_2554 a răspuns:

Am cunoscut un caz si din pacate nu s-a terminat foarte bine. odata ce profesorul este casatorie e clar ca nu e nimic serios sa zicem si chiar daca am gandi ca dragoste e sentimentul cel mai frumos dintre doua persoane in acest caz parerea mea este ca profesorul "si-a ales victima" care naiva find crede ca el e alesul.Eu sunt de parere ca aceste fete ar trebui educate sa nu mai creada in oamenii care le promit multe pentru ca sunt numai minciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta, se poarta orice, nu mai conteaza nimic si nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere mult mai proasta decat cea in legatura cu o eventuala relatie intre un elev si o profesoara. smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai crezi in Mos Craciun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca in primul rand sa afli cum merge relatia lui cu nevasta.si eu am fost pusa in ipostaza asta.si pana la urma eu am ramas cu el nu sotia lui.:p.afla daca vrea keva serios sau doar o aventura.nu prea te-si sfatui sa fi cu el.pentru ca este interzis.defapt kn vb.big grin