| Sadop a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia prof-eleva?
E normal sa te indragostesti de un prof?
Nu e cazul meu happy.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,se intampla.Asa cum se intampla orice atractie, adica in mod inexplicabil.Atunci depinde si de cum abordeaza problema profesorul, care este instruit pentru asemenea situatii.

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Se intampla sa ''te indragostesti'' de persoane nepotrivite, sa le gasesti atractive. Poate si pentru ca o relatie de genul asta e ''interzisa'' si deci tentanta. Sa ai un ''crush'' pentru un profesor e ceva. ce se intampla.
Dar sa existe o relatie intima intre un profesor si un elev nu e normal sau potrivit. Nu sunt de acord cu asta. Daca elevul sau eleva e indragostita, profesorul ar trebui sa aiba capul pe umeri si sa nu incurajeze asa ceva.
O zi frumoasa!

| Dariusuu a răspuns:

Nu e normal să te îndrăgostești de un profesor dar o simplă atracție nu văd de ce n-ar fi normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal, cu toate că există multe cazuri, mai ales cu elevi de 18-19 ani şi profesoare de 25-26.

| kali27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi spui? 16 ani eleva si 33 profesor.

| SladeWilson a răspuns:

Sa te indragostesti de cineva e normal oricine ar fi acea persoana (chiar in cazul acesta elev profesoara). Faza e ca unele relatii nu or sa mearga din anumite motive.

| Dodododooo a răspuns:

E foarte normal sa te indragostesti, dar nu cred ca un profesor e cea mai buna alegere. Si chiar daca alegi profesorul o sa dai de o gramada de porbleme. Funda?

| NeacsuOana a răspuns:

Relația dintre aceștia poate fii una tulburătoare și incitantă dar eu o găsesc fascinantă într-un mod mai mult sau mai puțin bun, este un sentiment greu de explicat dar când simți o atracție cu adevărat și nu doar un "abuz", atunci este mai grav, deoarece acest lucru este ca o iluzie și îți distruge viața neputând trece peste acel om, relațiile de genul de obicei nu sunt ok pentru că majoritatea cazurilor sunt doar perverși dar profesori și aia rari chiar se îndrăgostesc de eleve sale...hmm asta îmi aduce aminte de Lolita