| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Ce părere aveți despre situația lui Colo?

9 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pana la urma trebuie sa intelegem ca putem sa fim trasi la raspunderea pentru ce spunem. Inclusiv cazuri de cyberbullying, instigate la ura sau acte antisocial, trebuie sa ne asumam consecintele. L-au ales fiindca are multi fani si il dau de exemplu, sa inteleaga followers. Ca daca aresteaza 100 de necunoscuti nu vorbeste nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi trebuit să știe dinainte că îi sare toată lumea în cap pentru ce a zis. Asta e părerea mea, și n-ar fi trebuit să își "ceara scuze" că este atacat mai tare. Ori e inconștient și e doar o victimă în toată treabă asta, ori nu-i pasa decât de comunitatea lui.

doar Andy Popescu/ montana a dat arama pe fata la tot ce se întâmplă. Și au răspuns logic cu argumente.

Tot internetul prea dramatizează, s-au trezit și toate panaramele/dezaxatii internetului care au probleme la cap mai mari ca el să-i răspundă și să dramatizeze.

| Dana1999 a răspuns:

La câți bani a primit de la copiii care îl urmăresc, la ce exemplu oferă el, merita tot ce i s-a întâmplat.

| Stefan2K20 a răspuns:

Eu cred ca pedeapsa lui este pe nedrept. Inteleg ca e o gluma proasta, dar totusi era la caterinca, si nu inseamna ca daca a spus Colo ca ar viola el toate fetele de 15-16 ani, trebuie sa o faca si restul.

| Adry05 a răspuns (pentru Stefan2K20):

înseamnă că n-ai habar câți de pe internet deja i-au copiat limbaju și atitudinea. poate nu violează, dar dacă ție într-o societate cică dezvoltată ți se pare normal să auzi băieți spunând chestiile alea „pentru amuzament" în stânga și-n dreapta fetelor, sorry dar din cauza ăstora ca voi n-o să ajungem niciodată să ne numim și noi civilizați.

| Stefan2K20 a răspuns (pentru Adry05):

Aha, deci tu vrei sa spui ca tu nu înjuri deloc aha, e problema lui ce face, nu esti obligat sa te uiti daca înjură.

| Adry05 a răspuns (pentru Stefan2K20):

Aia ai înțeles din ce am zis?! OMG

| Dana1999 a răspuns (pentru Stefan2K20):

E anormal un astfel de comportament agresiv. Dacă nu oprești răul asta, se agravează.