| dtte a întrebat:

Ce parere aveti despre tinerii din ziua de azi? Personal, cred ca acestia nu stiu sa se bucure de perioada asta asa cum o faceam noi(recunosc ca stateam prin copaci si la varsta de 14ani), fetele vor sa para mult mai mature(machiaj strident)si mai mult, isi incep viata sexuala mult prea devreme! Voi cum comentati? M-am saturat si de limbajul vulgar pe care il au.

3 răspunsuri:
| asdgfhresry a răspuns:

1. Dar cati ani ai? Mamaia mea inainte cu un an sa moara[dumnezeu sa o iertecrying] spunea tinerii din ziua d azi.
2. Nu toti sunt la fel. E adevarat, prea multe cu*ve pentru o tara asa de mica. Dar sa privim si pe partea cealalta. Mai sunt si altele care nu isi incep viata sexuala de acum. Eu am 15 ani si sunt virgina. Si chiar ma mandresc cu asta. Si nu imi arde de dus prin boscheti, bulevarde sau centuri.
Sa stii ca si eu ma machiez, pentru ca, desi am 15 ani, ochii ma tradeaza si zici ca am 12 ani. Dar nu ma dau mare ca vai, mi-a cumparat mamica machiajuri, prezerv., si vibratoare.
Machiajul l-am luat din banii mei...

Ai dreptate, ca multi nu profita de tinerete, dar multi copie ce vad la televizor peste 12 noaptea.

Deci sunt de acord cu tine, dar nu in totalitate.Pentru ca eu stiu ca nu sunt ca celelalte.

| hugo a răspuns:

In romania pornografia este n1, fetele cu machiaje, solare, posete de 2m de nici nu le pot cara...deja m-am saturat sa le tot vad... dar cum ar spune Mircea Badea "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!"La revedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am un exemplu elocvent, de copil de 12ani.nu-l mai numesc, dar poate raspune singura, la intrebarea ta pentru a-si descrie generatia.