| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti in general despre obiectul matematica? Cum vi se pare materia, profesorul / profesoara la clasa? Ce note aveti (ziceti si clasa)? Participati la concursuri sau olimpiade? Multumesc de raspunsuri, funda cel mai complet.

Răspuns Câştigător
| Ex89 a răspuns:

Pai daca iti place matematica si o intelegi poti sa te bucuri pentru ca in ziua de azi prea putini o inteleg fara sa toceasca, si pana la urma tot nu au rezultate, materia mi se pare cea mai interesanta pentru ca nu o intelege toata lumea, eu am terminat liceul dar am avut media 7 pe primul sem si 8 pe al doilea, si asta pentru ca nu am invatat big grin

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sincer? pana in clasa a 8 se merita sa inveti pentru cultura ta generala, insa deja din a 8 e prea 'di tat' am vazut oameni cu 8 clase care scoteau mai multi bani decat scoteau cei cu 3 facultati.
Ce pot spune, nu dau 2 bani pe scoala, insa fac liceul la seral, ciudat nu?laughing

| Elliana534 a răspuns:

Mi se pare folositoare (adunari, scaderi, impartiri, imultiri, mediia art ) dar restul sunt nefolositoare adica in mare parte ce se face.
Sunt in a 10-a am nota 5 p sem asta, sem trecut media 7. Profa e naspa si rea bine asa is toti nasparlai. Nu nu am mai participat la concursuri sau olimpiade la mate dar la desen/pict am participat si la concursuri etc.happy sper ca e complet

| liviudragut03 a răspuns:

E singura materie la care nu ma pricep si nu reusesc sa o inteleg.

| cateluu a răspuns:

Te ajuta foarte mult matematica, de fapt toate lucrurile care le invetii la scoala numai ea, fara scoala nu devii nimic in viata