| alutza a întrebat:

Ce poezii mici despre dragoste stiti?

5 răspunsuri:
| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Din apa marilor,
As vrea sa impletesc,
Cuvantul dulce 'TE IUBESC'
Si tie sa ti-l daruiesc!

In ochii tai vad marea,
In suflet e tradarea.
Stelele-mi zambesc,
Si-mi spun ca te iubesc.

Cand v-a bate vantul
De la est la vest,
Sa-ti aduci aminte
Ca eu te iubesc

pe bancuta mea de scoala
stau cu capul aplecat
si gandindu-ma la tine
nota 4 am luat.

azi,fiind o zi frumoasa
am tras scaunul la masa.
si gandindu-ma la tine
s-a rupt scaunulcu mine.

Doua mere doua pere te sarut la revedere

Nuti voi scrie multe rinduri,gindul a til tulbura, eu ti scriu doar cinci cuvinte TE IUBESC, NU MA UITA

iti plac? sper ca te-am ajutat!:*:*

| alutza explică (pentru AmyAmaLyAAA):

Mersi mult mult voua

| Mishca a răspuns (pentru AmyAmaLyAAA):

Afara e frig si ploua incet
Porumbeii in doi se incalzesc atent,
Iar eu pe strada intunecoasa
Trist si ud, ma intorc acasa.

Sunt trist si foarte suparat
Ca tucmai tu, azi mai tradat,
Eu inteleg ca nu ma mai placi
Ca nu-s bogat, pai ce sa-i faci?

Eu am ceva mai bun ca averea
Iti pot da dragostea, fericirea
Iti pot oferi un buchet de iubire
Toate acestea puteau sati apartina.

Iar tu inloc de dragoste preferi bani
Prietenii ii transformi in dusmani
Ai devenit mai rece ca gheata
Pai ce sa-i faci? Asta e viata.

Autor - Catansus Mihai.

| alutza explică (pentru Mishca):

Este o poezie minunata, cam trista, dar imi place mersi mult!

| DuLcyK a răspuns:

Într-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf. Fata simtea neliniste, nesiguranta, indoiala din partea baiatului. Tacerea lui dadea de banuit ca ceva nu mai era in regula. El i-a cerut fetei sa se opreasca ca sa poata vorbi in liniste. El incepu sa spuna ca sentimentele s-au schimbat, ca ar fi mai bine sa se desparta. Fata a inceput sa planga si incet, deschise portofelul si ii dadu baiatului un biletel. Intre timp un conducator turmentat venea din spate si i-a lovit din plin. Fata a murit pe loc. Baiatul a supravietuit miraculos. Amintindu-si de bilet el a citit uimit:FARA DRAGOSTEA TA AS MURI! O fată şi un tip circulau cu viteza de 100 km/h pe o motocicletă.
Fata: Mai încet, mi-e frică.
Tipul: Nu, este distractiv.
Fata: Nu nu este, te rog! E atât de înfricoşător.
Tipul: Atunci spune-mi că mă iubeşti.
... Fata: Te iubesc, încetineşte.
Tipul: Acum, îmbrăţişează-mă cât poţi tu de tare
* Ea l-a îmbrăţişat *
Tipul: Poţi să-mi scoţi casca şi pune-o pe tine, mă deranjează.
A doua zi, în ziar: "O motocicletă s-a izbit într-o clădire din cauză că a rămas fără frâne.
Două persoane au fost în accident, dar numai una a supravieţuit."
Adevărul era că la jumatatea dumului tipul si-a dat seama că motocicleta nu mai frânează,
dar el nu a vrut ca fata să ştie.
În schimb, i-a cerut o îmbrăţişare
şi să-i spună că îl iubeşte o ultima dată.
Apoi, el i-a cedat casca, astfel încât ea va trăi,
chiar dacă aceasta însemna că el va muri. Din pacate eu nu ti-am zis poezii ci ti-am zis niste fapte realesad