| Maddiii a întrebat:

Ce pot face sa scap de cosuri cat mai repede? fara medicamente. ofer frunda la raspunsul cel mai ajutator. happy

Răspuns Câştigător
| Deeiu a răspuns:

Poti face o data la 3 zile o baie de aburi, care sa-ti deschida porii.Pur si simplu pui apa fiarta intr-un bol.si tu-ti pui capu' deaspura lui, si te acoperi cu un prosop ca sa nu iasa aburii afara.
Dupa ce ai stat 5 minute si porii ti s-au deshis,te freci pe fata cu o crema exfolianta(sau malai si iaurt,amestecat-asta e reteta de casa laughing.)apoi inchizi porii,spalandu-te cu apa rece. Dupa toata chestia asta. poti sa-ti dai pe fata cu putina zeama de lamaie,care e pe post de lotiune tonica,ce-ti tonifica pielea.
Pot sa spun ca merge si eu am avut o problema grava cu cosurile si mi-au si ramas semnesadasa ca nu le rupe!(am scapat de ele fara medicamente)
Fii atenta de asemenea sa ai o alimentatie corecta(lasa sucurile acidulate,dulciurile in exces, tutun, etc) si nu-ti atinge fata cu mainile murdare.
P.S.:mai foloseste seara si dimineata o crema hidratanta happy
Te pup si iti urez mult succes!

| Maddiii explică (pentru Deeiu):

Multumesc mult... :*

| Maddiii explică (pentru Deeiu):

Tie in cat timp tiau trecut cosurile facand chestia asta? happy

7 răspunsuri:
| Deeiu a răspuns:

Cat de repede mi-au trecut mie? happy pai mie mi-au trecut destul de greu, da' asta din vina mea, pentru ca nu am stiut ce-mi face bine si ce nu sad
pot sa spun ca la 12 ani fata mea era.nici nu vreau sa-mi mai amintesc sadnu stiu cum de nu constientizam atunci cat de greu o sa-mi fie acum.le rupeam si mi-au ramas "cratere" pe fata, pe care trebuie sa le acopar zilnic cu fond de ten.
foloseam tot felul' de produse(pudra, fon de ten.) care-mi faceau rau.da' de 2 ani incoa.am inceput sa mai scap de ele.mai ies 1-2 cosuri, da' doar cand sunt pe stop.big grin
Si inca ceva.atunci cand iti iese un cos pe fata si e rosu.freaca-te cu usturoi pe el.te va ustura, da' nu ai idee cat de bun este usturoiu' pentru fata cu acnee.
Te pup!

| Maddiii explică (pentru Deeiu):

Chiar iti multumesc din suflet. :*

| Maddiii explică (pentru Deeiu):

Chiar iti multumesc din suflet. :*

| Andreeachucho a răspuns:

Depinde...cati ani ai? dar bine.in afara de sex.pentru ca nu stiu ce varsta ai plus ca nu poti face asa ceva doar pentru a scapa de cosuri.te pot ajuta infuziile, cum ar fi de musetel sau de trei frati patati plus o vitamina uleioasa. multa bafta

| Maddiii explică (pentru Andreeachucho):

Mersi happy apropo am 15 ani