| MagicHead a întrebat:

Ce prefarati voi fetele la un baiat? Care este primul lucrul la care va uita-ti? ce le place fetelor un baiat caterincos sau unu care stie sa spuna vorbe dulci la ureche?

28 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La ochi ma uit in primul rand, apoi la maini. Daca are unghiile murdare, nu are nicio sansa si nicio scuza. Asta imi spune cat e de ingrijit in general, cat e de curat. Nu imi plac tipii 'caterincosi', cei care fac glume proaste sau din orice, dar nici tipii cu vorbe dulci. Imi plac oamenii sinceri, directi, fara tot felul de replici invatate. Sa aiba umor, sa poata purta o conversatie din mai multe domenii, sa aiba opinii proprii si sa si le poata sustine si sa fie siguri pe masculinitatea lor, fara sa o etaleze.

| Zâmbărici a răspuns:

Pff eu ma uit la ochi si la corp laughinglaughinglaughinglaughinglaughingmie imi plac baieti mai 'rai'sh chestia cu vorbele dulci ce-i prea mult strika asa ca nu prea imi plac lingusitorii laughinglaughinglaughingkiss

lolita
| lolita a răspuns:

Sa fie bine imbracat, sa miroase frumos, sa zambeasca si ........sa vorbeasca frumos. mie nu-mi plc genul "smecherasi"

lolita
| lolita a răspuns:

Bro, ii oferim tot ce-si doreste laughing, tu te incadrezi?

auran
| auran a răspuns:

Sinceritate, iubire si respect, ma rog ar fi o lista intreaga dar, ma rezum la acestea
primul lucru la care ma uit sunt ochii - se spune ca sunt oglinda sufletului
de ce nu ne plac baietii cuminti? pai, voua de ce va plac numai "manechinele"

| ioanaa a răspuns:

Primul lucru la care ma uit e zambetul, apoi ochii. Si ca raspuns la o doua intrebare... imi plac baietii intre, sa aiba umor, sa ma faca sa ma simt bine in prezenta lui, iar vorbele dulci. mai rarut ca-i mai dragut! Un baiat care face prea multe complimente, devine plictisitor ori minte.

| dyanna a răspuns:

Mie imi place asa la un baiat: sa fie inalt, sa aiba ochii verzi, parul lung (nu foarte lung, pana la umeri) de preferat cret, sa fie si caterincos in procent de 50% si sa spuna vorbe dulci la ureche. sa aiba un simt dezvoltat al umorului. sa fie sicer. sa aiba acea atitudine de protector sa iubeasca neconditionat. sa fie mai singuratic (adica sa aiba momentele lui de liniste, asta nu inseamna sa nu aiba prieteni foarte buni cu care sa iasa).
P. S.: nu sunt pretentioasa, ci doar selectivawinking

| Mo a răspuns:

Pai actualul meu prieten are putin din fiecare: e ''caterincos", stie cand sa spuna vorbe dulci la ureche, stie cand sa fie serios si cel mai important-stiu ca ma iubeste si ma respecta...adica imi aduce flori, mici cadouri...are el secretele lui cu care ma face sa ma indragostesc de el im fiecare zi...
Pa-pa!

| Ea a răspuns:

Imi plac baietii cu nasul perfect laughing. Bineinteles... asta este doar... cireasa de pe tort. Totusi... tortul este bun si fara cirese. Cred ca... blatul perfect ar consta in intelepciune. happy.

| Lorenada a răspuns:

In primul rind eu apreciez foarte mult la un baiat sinceritatea si modul lui de a comunica, sa foloseasca un vocabular corespunzator si sa poata iubi cu adevarat.

| bibitza a răspuns:

Mie imi plac baietii ''caterincosi'' dar si sensibil...glumet dar sa spuna si vb frumosi...sa fie ingrijiti, sa ai ce vorbii cu ei, dar cel mai important : sa fie sinceri. nu suport mincinosi sau pe cei care se laudabatting eyelashes

| AllenTJ a răspuns:

Fetelor, m-ati gasit laughing. ombtron trebuia sa pui si pentru baieti intrebarea, ca eu unu nu sunt atras de baieti tongue

| Xgirl a răspuns:

Eu ma uit in primul rand la corp...si apoi la buze, buzele pe primul plan... apoi ochii.numi plack cei smecheeri,cei cu simtul umorului care stiu sa se comporte cu o fata,amabili manierati, inteligentzi, nu prea romantikk pentru ca asta o sa preseze o fata; simplu-sa fie el insushi! fundita? plizz; x

| eldorado a răspuns:

Fetele.sunt cu 2 fete. iubesc banii si gustul lor.de ce nu recunoaste nici una ca fara sex, nu poate sa stea indiferent de cati ani are. va intrec pustoaicele. voi in tineretea voasta ati fost mai breze., acum aveti tot felul de anturaj.pentru voi e greu inceputu.la sex ca dupa acea.nu mai aveti capac.la oala.pacat nu exista sinceritate deloc nici la noi nici la voi. nu mai vb ca voi sunteti sfinte. nu sunteti nici una.

| MagicHead explică:

Hehe maria nu ai cautat bine laughing pai am c-am aflat ce le place feteloor la un baiat

| ema_7550 a răspuns:

Imi plac baietii inteligenti...nu suport baietii care iti fac complimente exagerate si care de fapt nu vor decat s-o faca cu tine... dpdv fizic e mai usor.imi plac barbatii bine facuti, cu ochi negrii sau verzi cu parul scurt de tot sau un pic mai lung de medie, cu fundul rotundbig grin si cu mainile-ngrijite...imi plac barbatii care se imbraca cu gust (asta nu inseamna neaparat haine de firma)...si daca aici ar trece multi... e mai greu de cealalta parte...consider ca un baiat ar tb sa fie inteligent, respectos si sa aiba simtul umorului pentru a avea un succes garantat in fata unei fete.hai ca am descris un baiat care nu poate exista...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MmmmmHm, interesantwinking Si cind il gasiti pe cel care va satisface toate cerintele, ce-i oferiti? big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga lolita, mister big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie frumos sa ma iubeasca si sa ma respecte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fim seriosi, in ziua de azi daca ai o masina smechera si bani multi esti idolul femeilor, toate vad in tine cel mai frumos baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fim seriosi , in ziua de azi daca ai o masina smechera si bani multi esti idolul femeilor , toate vad in tine cel mai frumos baiat !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer la un baiat ca la intilnire sa fie serios, primul lucru la care ma uit este cum el e inbracat, imi place sa spuna cuvinte dulci la ureche, dar sa fie din inima, dar daca nu mai bine sa nu la spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer la un baiat ca la intilnire sa fie serios,primul lucru la care ma uit este cum el e inbracat,imi place sa spuna cuvinte dulci la ureche, dar sa fie din inima, dar daca nu mai bine sa nu la spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor:desigur ca chestia cu aspectul ingrijit e foarte importanta, dar treaba e ca unele dintre voi sunt prea interesate de,, par de lungime medie",, par pina la umeri",, ochi verzi" astea sunt niste simple racteristici ale portretului fizic. Eu cred ca un baiat ideal(sau cel putin bun-p-u ca ideali nu exista ) ar trebui sa stie sa o faca pe fata feicita, sa o faca sa se simta regina, sa ii acorde atentia necesara iar daca e necesar sa foloseasca vorbe dulci pentru asta. Nu in ultimul rind este si inteligenta baiatului (barbatului). Imaginativa ca mergeti alaturi de un baiat, discutati cite ceva... iar apoi TACERE-e insuportabil, aceste situatii trebuiesc prevenite din timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu cel/cea care a zis chestia cu masinawinkingbine mai sunt si unele exceptii dar f f f rare:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici fetelor ios perfectu n-am bani sunt sincer! ochi albastri ajut saraci ce ziceti facem deo ciorba aci la tara?rolling on the floor))?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe raspund ca le plac baietii destepti dar, majoritatea fetelor au langa ele un urangutan.
In plus e clar ca va uitati intai la aspectul fizic.E ceva natural.
Va sta in caracter sa fiti prefacute dar macar pe net fiti sincere happy