| Ruxandra15 a întrebat:

Ce preferati geanta sau rucsac la scoala? Si de ce?

6 răspunsuri:
| Sofia08 a răspuns:

Salut! Eu una, prefer geanta. Rucsacul se potriveste mai mult stilului sport pe cind geanta si stilului clasic, si elegant. In dependenta de cum ma imbrac imi aleg accesoriile.

| Ruxandra15 explică (pentru Sofia08):

Si eu prefer geanta doar ca multi zic ca suntem in crestere si ne stricam coloana. Oare e adevarat ca din cauza genti exista scolioza?

| Sofia08 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Nu stiu sa-ti raspund la asa intrebare, ai putea sa intrebi o persoana specializata in domeniul dat. Desigur nu duci in geanta mari greutati.

| Teardrop a răspuns (pentru Ruxandra15):

Coloana nu poate fi deformată de la o amărâtă de geantă.
Da' provoacă dureri de umeri şi omoplaţi, ceea ce nu-i chiar plăcut.
Eu prefer ghiozdanu'.

| AtateaConditii a răspuns:

Rucsacul ma face sa ma simt ca un elev si e bun pentru spate. De la geanta ma doare umărul.

| Radu1015 a răspuns:

Rucsac ma face sa ma simt un elev adevarat!