| Andra_5221 a întrebat:

Ce preferati, sa daruiti sau sa primiti cadouri?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa daruiesc.Noteaza lipsa de modestie in curenta declaratie:Fac niste cadouri foarte reusite, pentru ca imi pun mintea la bataie si primesc cele mai tampite cadourioh go onNimeni nu imi stie gusturile, in afara de parinti si cei mai buni prieteni.In ultimul timp am primit numai cadouri pateticestraight faceDecat un cadou de asta, mai bine deloc.Prefer o gogoasa de tufa:"Stii nu stiam ca e ziua tabig grin"decat tampenii de alea.Par eu genul de persoana care sa lesine de emotie cand vede un urs roz de marimea unui Tico?raised eyebrowsoh go on

| Bacemi a răspuns:

Prefer sa primesc deoarece asta ar insemna ca am niste prieteni buni care ma apreciaza. Imi place si sa daruiesc pentru ca asta ar insemna ca am pe cineva la care tin mult. Nu daruiesti un cadou oricui. Trebuie sa fie o relatie frumoasa la mijloc.

| lol1232 a răspuns:

Ambele.

| medgirl a răspuns:

Pai, cand primesc sunt fericita, iar cand fac cadouri sunt practic la fel de fericita pentru persoana care a primit cadoul.deci egalitate.

| demonangel37 a răspuns:

Bineinteles ca orice persoana prefera sa primeasca decat sa dea nu? dar este normal sa dam si noi ca sa putem primi ceva in schimb

| hehehe a răspuns:

Eu sincer laughing prefer sa dau. pentru ca majoritatea persoanelor carora le daruiesc, imi intorc favorul :d.

| resp3ct a răspuns:

Sa primesc. E mai ieftin big grin

| moddie a răspuns:

"Este mai ferice să dai decât să primeşti."
Faptele Apostolilor 20:35

| Muzika a răspuns:

Sa primesc. Logiklaughing

| missphantomim97 a răspuns:

Sa dau! big grin (indiferent cat de aiurea pare) nu imi plac cadourile...mai ales cele "surpriza", pentru ca surprizele reprezinta oamenii care cred ca te cunosc, iar pe mine e foarte greu sa ma cunosti atat de bine incat sa-mi faci cadouri reusite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa daruiesc tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult imi place sa daruiesc. Bucuria de pe chipul persoanei care il primeste e mai mult decat o simpla multumire pentru mine.Si normal, imi place sa si primesc. Dar mai mult prefer sa daruiesc eu.Sa stiu ca pot face o bucurie(cat de mica)cuiva drag.

| Ingrid97 a răspuns:

Asa-i eu ma simt bine si cand dau si cand primesc.

| florenzo a răspuns:

Imi place, bineanteles, sa primesc cadouri dar mai mult imi place sa daruiesc.si asta, probabil, pentru ca abia astept sa vad reactia acelei pershappy