| SERIOUX a întrebat:

Ce procesor e mai bun: Intel Core 2 Duo sau Intel i3? Imi puteti da va rog o lista cu toate procesoarele in ordine? fundabig grin

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Aici ai lista cu procesoarele in ordine
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_microprocessors

Dintre cele doua procesoare mentionate de tine I3 este mai nou si a inlocuit procesorul Intel Core 2 Duo, are un consum mai mic de resurse fata de cel vechi(Intel Core 2 Duo)si este mai rapid in calcul.
Procesorul Intel Core I3 este dotat cu noua linie de tehnologii avansate, inclusiv Intel a dezvoltat Hyper-Threading, Intel Virtualization şi tehnologie Smart Cache, care face ca aceste cipuri sa fie mai rapide decât Core 2 Duo. Acesta este punctul cel mai important între Core i3 si Core 2 Duo.
Bafta!

1 răspuns: