| Robert5678 a întrebat:

Ce puteti sa imi spuneti despre lentilele de contact? va rog fara linkuri, si fara raspunsuri prostesti daca nu stiti despre ce e vorba.

2 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Daca vrei sa iti iei, NU iti lua de pe net. Du-te la Novaoptic de exemplu, acolo te consulta, si iti fac comanda de lentile potrivite ochilor tai. Costa mai mult, dar merita, decat sa iti strici vederea.
Culoarea o poti alege tu.
Iti recomand sa te consulti pentru ca daca le iei asa, s-ar putea ca ochiul tau sa respinga lentilele ( sa se irite, si o sa fii nevoit sa le scoti).

| AngelInTheNight_6349 a răspuns:

Pff eu am de vreo doua luni lentile de contact albastre :Xfara diptrii si is super la inceput o sa iti fie mai greu sa le pui/scoti dar cu timpu intr-un minut esti gata.Ele trebuie tinute intr-o solutie speciala aa si la inceput o sa vezi putin in ceata dar nu te speria ca doar pana te obisnuiesti(2-3zile)Daca le ti mai mult de 10-12 ore pe zi incepe sa te doara capul(cel putin in cazul meu)sper ca te-am ajutat Bafta:X:X Iti recomand Albastru turcoaz:X:X:X:X::X:X:X:Fundita?