| stephy2301 a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre profilurile de la liceu? Funda! ( vreau cat mai detaliat )

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Si noi am vorbit despre asta la scoala, si ne-a pus sa notam, asa ca iti voi spune exact ce scrie in caiet:

In Romania sunt 3 filiere:

1. Filiera tehnologica cu profilurile: mecanica, electronica, comert, chimie industriala, estetica si igiena, materiale de constructii.

2. Filiera teoretica cu profilurie: real (mate-imfo, stiinte ale naturii) si uman (filologic, stiinte sociale)

3. Filiera vocationala: Sportiv, artistic, pedagogic, militar si teologic.

Sper sa-ti fie de ajutor, si multa bafta in continuarewinking