| lulu_5589 a întrebat:

Ce replici as putea sa ii spun unei persoane cand ma enerveaza? De exemplu: "du-te si te culca", "lasa-te de meserie".

31 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Vorbeşti cumva cu mine, văd că ţi se mişcă buzele dar n-aud nimic, eşti dat pe mute? Eşti bun să te bagi în seamă în altă parte? Ştii bancul cu guma? Şterge-o! Caută-mă pe-afară! Închide gura că faci curent!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

"Tu chiar crezi ce spui?", "Hmm...interesant, dar cui îi pasă?"...sau îl poţi lăsa să vorbească singur un timp îndelungat, apoi într-un final să îl întrebi "Hm? Ai zis ceva?"

| daii a răspuns:

Canta la alta masa; plimba ursu'; nu te-ai saturat sa vorbesti singur?; simti ca-mi pasa?; taci in tine.

by daiiwinking

| alinutzacodruta a răspuns:

Cu mine vorbesti? laughing asta dupa ce vorbeste un timp laughing

| hugo a răspuns:

Pai una dintre cele mai enervante faze ar fi sa ii spui "asa si?"pana cand cedeazahappymajoritatea persoanelor se enerveaza rapid la aceasta vorba, ori daca nu "ok, bravo esti magic, ai o caramea"laughing

| Boo a răspuns:

Haidi palaughing
impusca`telaughing

| hax0r a răspuns:

"Ai supravietuit avortului ca sa faci umbra pamantului", "te rog nu ma mai enerva" "se vede ca tatal tau e neam cu maica-ta" "maica-ta nu are bani sa te intretina" "maica-ta e alcoolica" "ai SIDA, pleaca" "daca tu ai SIDA inseamna ca si mama ta are" "mama nu stie sa faca de mancare " "maica-ta e saraca" "maica-ta nu are prieteni" "maica-ta e grasa" "maica-ta e de vina pentru tot" "etc numai sa fie ceva cu maica-sa"

| devilll a răspuns:

Du-te la pescuit
canta la alta masa
vorbe in punga te ascult mai tarziu

| Daviiiiiid a răspuns:

Du-te fa pipi ca esti palid
copil copac
copil oligofren facut pentru alocatii
pasii pe covorasi, ia-ti roiul
arunca-te de pe bloc
sari in dambovita
el zice ceva de: cand o zbura porcu iar uh zici: poti sa zbori?
esti o lamaie stoarsa... mie toate mi le plac rolling on the floor

| Saori a răspuns:

"vezi sa tragi apa dupa ce termini de vorbit"rolling on the floor "aa. m-am prins. tu mai ai 3 besini{nu'mi place cuvantu' asta} si te duci, iar acum iti lasi testamentul" "sa-ti dea Dumnezeu sa mai traiesti 3 zile incepand cu alaltaieri" sau poti, in timp ce palavrageste ala/aia acolo, sa incepi o alta conversatsie, cu intrebari banale, cu o alta persoana. Sau, poti, de asemenea, sa te faci ca arati cu degetu' spre o "musca" si sa zici in gura mare si fericit/a "uite o muscaa!laughing". Eo fac astea d fiecare data si toata lumea se enerveazarolling on the floor

| PastilutzaColorata a răspuns:

Du-te si spanzurate
du-te si fa pasi
du-te la azil
du-te la veceu
datas **** cu galeata

| lovelovelove a răspuns:

Eu zic: ba tarane n-ai ce face?

| lovelovelove a răspuns:

De ce naiba am primit 1 nefolositor sti ca muncesc si eu ca sa scriu! ha ha

| dydyana a răspuns:

Cea mai buna replica dupa parerea mea... functioneaza mereu e: hai nu pe bune, te-ai uitat azi in oglinda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fiecare data cand deschizi tu gura mi se pare ca vorbeste un prost degeba
Ti s-a mai spus vreodata ca semeni cu maica-ta? Gura ma'tii, gatu' ma'tii, etc...Ciaotongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te bha si impuscate laughing)
Search la Google "insulte".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te strang chilotii?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fiecare data cand deschizi gura incepe un prost sa vb... oare esti prost din nastere sau ai luat cursuri...sunt multe,,,winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia cinci mii de lei si pleaca; jet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usca-mi-as chilotzii pe crucea ma-tii, mai taci!
PS:eu asa le zic si scap de ei instantaneu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe replici cum ar fi: esti prost sau te faci?, cand ma uit la tine mi se face greata. Dar eu nu cautam sa iti dau un raspuns eu cautam replici ca sa te dai mare deci daca poti comunica cu mine imi poti zice dar mai repede te rogg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te compari cu nimeni… toti sunt mai buni.
Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi.

Un om cu Iq-ul tau ar trebuie sa aiba si o voce mica.

Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca.

Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?

Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid.

Cand vorbesti cu mine sa taci din gura!

Daca te fac prost ar fi o insulta adresata oamenilor prosti.

Mai iubesti natura, chiar dupa ce ti-a facut?

Ai nevoie de licenta ca sa fii asa de urata?

Orice fata are dreptul sa fii urata, dar tu abuzezi de acest drept.

Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.

Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata…

Stiu ca nu esti prostul nimanui… dar cineva o sa te adopte odata si odata.

Ieri, te-am admirat toata ziua, la zoo.

Felicitari pentru noua ta prietena… pacat ca nu o place nimeni!

De obicei e nebun, dar are si clipe de luciditate cand e doar idiot.

Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Buna :*.

1) Daca-ti *** doi pumni in cap iti divorteaza ochii.

2) Ai grija de viata ta, ca de a mea, de cam roade invidia!

3) Ce nas ai :O nici ca-i coltuc de painelaughing

4) Ma-ta stie ca vorbesti singur? smug

5) Pacat de mama ta aia, ca e mai frumoasa ca tine!

6) Vorbeste in punga, si te ascult mai incoloo!

7)...
... a. cu mine vorbeai?!

8) ce fata ai! inveti cainii sa latre.

9) Mai ai 2 sambete si mori laughing

| ChangeName a răspuns:

Ei bine trebuie sa pari mai destept decat el si sa nu te cobori la intelectul lor. Spune ceva in genu "De ce-ti bati joc? Nu te judec, intreb.'"

| Modiga_Delia_1997 a răspuns:

Ii zici asa : si ce vrei sa-ti fac sa-ti dau bani? Sau ii zici ok si

| SuperSpeedLife a răspuns:

Incearca / daca imi intind pla te bag in perete/, daca mai scoti un sunet mta-i adoptata / si / super ai un os/

| KamyBia a răspuns:

Cum de esti asa curat/a? Te speli cu peria de la WC? laughing

| vlad100 a răspuns:

Ii spui asa... tu mata mai fura buteli? sau du-te impuscate

| Barsan_Bianca_1998 a răspuns:

1.Du-te dracu si te culca o data ca esti biat sau ca imi stai pe cap...
2.Lasate drecu de meseria aia, ce te uiti cu moaca aia la mine du-te dracu...

| tanamera a răspuns:

Ii poti spune:inchide gura ca faci curent, care e problema ta, ai grija sa nu se sparga oglinda cand te uiti in ea.