| Francesca_9612 a întrebat:

Ce sa fac?! Am fost cu un baiat vreo 4 luni thinking Era atat de dulce, ma facea sa ma simt in al 9-lea cer, ma facea fericita. Dar de multe ori ma facea sa plang, era distrant, din asta iil iubesc atat de mult. Mi-am caltat de tot pe orgoliu, inainte sa fiu cu el eram foarte orgolioasa, dar cand am fost cu el nu mai m-a interesat de orgoliu, m-am schimbat numai pentru el. In fine. el a aflat ca m-am intalnit cu un prieten, dar nu am facut nimic, gen nu ne-am sarutat sau asa.si cand a aflat s-a sarutat cu colega lui, si ne-am despartit. De atunci am mai vorbit cu el, si mai m-am impacat cu el de vreo 3-4 ori thinking dar perioade scurte.Acum am un prieten de 3 luni, nu stiu exact daca il iubesc, sau daca doar il inlocuiesc pe celalalt thinking Cand sunt cu el ma simt fericita, dar cand vorbesc cu fostul ma simt ciudat. nu stiu pe cine iubesc, nu stiu ce sa fac. voi ce ziceti?sad

Răspuns Câştigător
| @*iubitza*@ a răspuns:

Priveste in interiorul tau, nu are rost sa stai cu un baiat pe care nu il iubesti dar nu are rost sa astepti nici pe cineva care nu o sa se intoarca si care tie iti face rau, cred ca cel mai bine este sa astepti mai mult timp baiatul PERFECT. kiss fundita?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramai cu actualul.

| MissmysteriousS a răspuns:

Parerea mea este sa analizezi foarte bine lucrurile; uite de exemplu fa-ti o intalnire cu fostul sa vezi cum te imti cu el,dar cu siguranta inca il mai placi si ti-ai facut alt prieten sa il inlocuiesti pe celalalt,deci parererea mea cea mai sincera este sa te desparti de actualul si sa fii din nou impreuna cu fostul,dar repet mai intai stai de vorba cu celalat sa vezi care sunt intr-adevar sentimentele tale,dar in acelai timp ale lui,poate este doar un orgoliu ceea ce simti pentru fostul, asa ca te-ar scapa din incurcarura aceasta, dar repet inca parerea mea este ca inca mai simti ceva pentru fostul si nu il vei putea uita asa de usor...

| Nobody_8784 a răspuns:

Mai ar trebui sa rupi orice relatie cu fostul pentru ati da seama daca il iubesti pe cel cu care esti acum pentru ca nu-ti face bine acest lucru te asigur.mai mult te induce in eroare.
Daca el a fost orgolios si si-a pus orgoliul in fata sentimentelor e problema lui.u incearca sa treci peste si uita-l.