| AlexandarAlx a întrebat:

Ce sa fac sa am tupeu la bataie sa dau eu primul? Am mare nevoie de ajutor. Azi au venit 3 tigani care au inceput cu din astea de ce m-ai injurat de morti etc? Inventii
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Misfits a răspuns:

Fii atent cum sa faci ca sa fie totu bine (spun din experienta)
Niciodata nu da tu primul, pentru ca poti avea probleme dupa, intotdeauna incearca sa-i provoci, dar DOAR daca ei incep primii, si s-o faci in asa fel incat sa nu fie prea sesizabil.
Provocandu-i, unul din ei o sa dea pana la urma, si de atunci tu ai cale libera sa-i bati pe toti, de la mic la mare, si sa te justifici ca o fost autoapararewinking succes la vanat.

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Important e cine da ultimul, nu primul. Iar VITAL e SA TERMINI DRACULUI CU FAZELE ASTEA DE CACAT! In viata nu e ca in filme. Am luat bataie, de obicei am dat, de citeva ori am incasat si nu am ripostat fiindca bateam 1-2 dar mi-o luam de la 20, insa NICIODATA nu am inceput. Daca ai ceva in cap, exista politie, si mai si exista "treci mai departe si taci".

| Astaeparereamea a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa eviti asemenea activitati antiociale, daca ai cunosti si se mai repeta suna la 112 si cheama politia

| untu a răspuns:

Daca au inceput ei primii sa se injure,tu sa nu-i dai atentie si sa-i ignori,te faci ca nu ai auzit nimic si sa mergi mai departe! In legatura cu tupeul la bataie, te sfatuiesc sa nu-i provoci la nimic, pentru ca este periculos sa te pui cu ei chiar cu bataia ca nu rezolva nimic, ba chiar se coplica treaba asta, ca poate unul dintre ei sa aiba un cutit si pot sa te infinga in tine! Cu bataia nu rezolvi nimic! daca incearca sa te apropie si sa spui ca ai o boala grava si contagiasa cum ar fi scabia!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, cel mai bine ar fi sa chemi politia nicidecum sa te bati eventual sa inveti cateva tehnici de aparare dar nu sa te bati nu se stie cand il poti da cu capul de o piatra si sa-l lasi acolo

| madalinfindrihan a răspuns:

Pai de obiceu cu tiganii nu ai cum sa te pui ca ei vin cu satra laughing dar daca sunt 1-2 no problem le dai rekt. laughing

| PrecizeEveR a răspuns:

Inveti putin sa te bati, dupa nu o sa iti mai fie frica si o sa ai tupeu sa dai in ei. si cand te injura nu lasa garda jos, poarta-te ca si cum nu ti-ar fi frica, i-ai la misto... nu iti fie frica, fii tupeist daca sunt si ei big grin

Răspuns utilizator avertizat
| PrecizeEveR a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Atunci fii mai tupeist, daca nu sunt multi nu te speria, daca sunt multi atunci. vezi daca ai niste prieteni, mergeti si batetiilaughing
o sa ii speriati laughing

Răspuns utilizator avertizat
| PrecizeEveR a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Atunci nu e problema injural si zi ca il bati, fii mai dur ca sa il speriisi el va face asta, dar tu sa nu cazi in capcana lui, pare dur dar nu e, tu fii si pari laughing

Răspuns utilizator avertizat