| anaros a întrebat:

Ce sa fac sa o conving pe mama sa ma lase an oras cu prietena cea mai buna a mea?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Cati ani ai fata? ai 12-13 ani si vrei ca sa te lasa mama ta in oras seara? mai asteapta nu te grabi asa tare ca nu o sa ajungi nicaieri.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vb cu ea si sp ca te-ai plictisit in casa happyIncearca sa o inviti mai des pe prietena ta la tine acasa.Asa o sa o cunoasca mai bine mama ta si o sa iti dea voie cu ea peste tot big grin
O discutie cu mama ta o sa iti prinda foarte binewinking

| Psihoyounger a răspuns:

Prezintai-o pe prietena ta mamei tale si convinge-o ca nu are de ce sa isi faca griji pentru ca stiti sa va purtati de grija(sperbig grin). Apoi, daca mama ta se va simti sigura pe ea, probabil te va lasa cu prietena ta in oras. Daca nu, fii calma si mai incearca inca odata altadata. Nu te purta ca o imatura ca atunci vei strica totul si mama ta nu va avea incredere in tine...bafta!

by psihoyounger

| want2bMajestic a răspuns:

Zicandu/i ca ai o treaba imp d rezolvat....gandeste/te

| Andreeagen a răspuns:

Da cati ani ai mai?thinking si in oras in oras da la ce ora la 3 noaptea?
SI cum au zis si restul daca nu o cunoaste pe fata fa'i cunostinta k ea si nu ii spune mamei tale despre lucrurile rele pe care le face prietena ta. pnetruca va zice ca esti intr'o companie proastahappy
Succes!

| kitty_8919 a răspuns:

Fai cunostinta mamei tale cu ea...prietena ta trebuie sa para cat mai cuminte in fata ta si dupa mai multe discutii intre voi 3 incearcati amandoua sa o comvingeti cumva

| Cristina_3547 a răspuns:

Prezintai-o mamei tale, fa cate ceva prin casa, spune-i cat de mult vrei sa iesi cu in oras si exlicai ce o sa faceti acolo.Si pentru prima oara incearc sa nu vi foarte tarziu.Sau poate mama ta sa va conduca si dupa sa vina sa ca ia.Ar fi cel mai bine.
Succes"

| domidoc a răspuns:

Fa si tu ceva util in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fă-i cunoştinţă cu ea, purtaţi discuţii amicale, o cafea şi fuguţă în oraş după ce s-a convins mami că fata este serioasă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luati-o si pe mami cu voi in oras laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e simplu :incepi sa plangi.