| maria_9179 a întrebat:

Ce se intampla daca mananc numai fulgi de ovaz/ exista riscul de a ma ingrasa?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu inteleg un lucru, va vedeti grase dar sunteti slabe moarte, fetelor unii barbati vor si sa aiba pe ce mune mana ( fara suparare) mai lasati-o dracu de slabire.Vina masss mediei ca promoveaza doar fetele slabanoage.Ia sa bage femei plinute, femei care arat foarte frumos, femei placute ochiului.Nu doar fete slabe aici fac o paranteza.Nu am nimic cu fetele slabe, eu am ceva cu fetele care sunt mai plinute si vor sa slabeasca. Daca asa esti tu, asa tie constructia. Oameni buni aspectu nu dureaza o viata.Pe la 30 de ani incepe sa rugineasca, mai cade o piulita, mai strangi un surub, mai cade un surub, pui altu si asa mai departehappy

| YLLL a răspuns:

Important este numarul de calorii pe care il consumi. Atunci cand il depasesti, te ingrasi. Orice aliment oricat de sanatos ar fi are calorii, deci daca consumi ovaz exagerat de mult, incat sa intreci numarul de calorii pe care ti l ai propus pentru slabire sau mentinere, te vei ingrasa.S a facut un studiu si cica persoanele care consuma porridge la micul dejun au slabit, deoarece este satios si scade riscul de a avea o "cheat day". Eu iti recomand sa il mananci la micul dejun, eu il ador si il consum deja de cateva luni zilnic. Pun intr o cratita 250 ml apa sau lapte ( sau amestecate), adaug vreo 7 linguri de ovaz, amestec pana se ingroasa putin, dar nu tare. si pe urma pun o lingura de miere si scortisoara si mai amestec putin. Imi place sa il decorez cu fructe proaspete sau congelate, stafide, cocos sau ce am pe acasa. E foarte bun si nu ma plictisesc de el. Bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă mănânci în exces atunci da.Dar dacă mănânci o dată la câteva zile nu.

| Madayna a răspuns:

Numai fulgi de ovaz? Mancati in exces ingrasa. De ce sa mananci numai fulgi?

| maria_9179 explică (pentru Madayna):

Nu chiar numai fulgi, mananc la micul -dejun si cina si la pranz ceva usor. Si imi si plac fulgii de ovaz

| Madayna a răspuns (pentru maria_9179):

Ok, e alegerea ta, doar sa ai o dieta echilibrata.

| EchoDemon a răspuns:

Din cate stiu [ dar nu sunt experta ] fulgi de ovaz nu ingrasa... de fapt chiar slabesti. Dar nu trebuie sa mananci doar fulgi de ovaz... poti sa mananci si alte lucruri care te fac sa slabescwinking Adica zic ca poti si sa mai mananci o portie de cartofi prajiti pe luna, nu ti se intampla nimic daca mai mananci si nesanatos o data pe luna. Sper ca te-am ajutat

| KinderRM a răspuns:

Este ca şi când nu ai mâncat dacă mănânci FULGI de ovăz.

http://www.ele.ro/......rame-6861.