| Davcid202 a întrebat:

Ce se poate intampla daca dai numarul cuiva pe o retea de socializare si toata lumea suna?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Glume de prost gust. Numarul se dă in privat daca ai putina incredere in el, nu ca sa-l vada toti. Greseala este a ta.

| aditimus a răspuns:

In cel mai rau caz daca afla poate sa ti se intoarca inapoi rasplata

| ivees a răspuns:

Bună. Teoretic, cand dai numărul cuiva pe o rețea de socializare, în mod normal o faceți ca să vă mutați locația de a vorbi sau să vă sunați reciproc. Dar dacă cineva ți-a cerut numărul în alt scop și a răspândit numărul tău de telefon, înseamnă că a avut alte intenții. În mod normal nu are ce să se întâmple, îți poți schimba numărul foarte ușor și scapi de toate apelurile nedorite.

| morian a răspuns:

In cel mai dau caz îți fac glume la tlfn sau te ameninta (tot glume la tlfn)