| Anonima568 a întrebat:

Ce sfaturi aveti impotriva cosurilor? funda+vot asigurat

Răspuns Câştigător
| InnocentSmile a răspuns:

Uite.eu iti voi explica ce am facut eu ca sa le mai fac sa disparahappy
ma spal in fiecare zi cu apa calda si sapun[de preferinta Dove deoarece ti le usuca bine de tot]
succeshappy
la mine a mershappy

9 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

1. spalate cat mai des pe fata cu sapun gen protex si dove
2.foloseste creme de retusare a cosurilor
3.consulta un dermatolog
funda big grin

| Limo a răspuns:

Eu iti recomand Zinerit...e un fel de lotiune cu ajutorul careia eu am scapat de toate cosurile cam intr'o luna. thinking

| Zaika_7941 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu si albus de ou...
Mai intii speli fata cu apa calduta dupa care pe un servetel ud pui bicarbonat de sodiu(soda de piine) si te dai pe fata, lasi 10-15 minute, apoi te speli si de la un ou separi galbenusul de albus si aplici albusul pe fata, se lasa 30 minute... dupa aceasta vei opserva ca fata ta e mult mai curata si mai stralucitoare, merge eu am incercat.Bafta...pupik

| Anonima568 explică:

Ms pentru sfaturi, dar nu am agnee, am 2-3 cosuri pe frunte, si vreau sa scap de ele. care sfat e cel mai eficient primeste funda :* le voi incerca pe toate

| alexandrey a răspuns:

Merge destul de bine si crema de galbenele incearca.

| dyanico a răspuns:

Am folosit zynerit, este intr-adevar eficient impotriva cosurilor, dar usuca foarte tare pielea.De asemenea mai este un unguent skinoren, pe care il gasesti tot in farmacii.Insa cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog.
Sfatul meu este sa folosesti aloe vera,in felul urmator:tai cate o bucata de frunza, apoi o tai pe lung in 2, si te ungi pe fata cu acel gel.Este foarte eficienta impotriva cosurilor, dar si a petelor de pe fata.Succes!

| Annie_5136 a răspuns:

Sfatul meu sincer este sa nu te speli cu sapunuri normale, care le folosesti si pe corp.
Eu momentan folosesc sapun cu sulf, luat de la Plafar. M-a costat 6 lei.
De ce l-am luat? Pentru a scapa de cosuri, ca si tine. happy
Dupa 1 saptamana am observat mari imbunatatiri: cosurile mi s-au uscat, nu mi-au aparut altele noi, mi-au disparut si urmele ramase de la vechile cosuri.
Mai aplic pe fata si lotiune antiacneica de la Cosmetic Plant.
Iti recomand sa mergi si pe partea naturista: masti de argila, masti de miere amestecata cu zeama de lamaie, felii de rosii aplicate pe fata.
Bafta!

| Buzzin a răspuns:

Un sfat este sa te speli cu sapun zilnic pe fata, apoi sa iti cumperi o crema anti-acneica, eu mi-am luat una ARTISTRY essentials este anti-acneica, am avut si eu foarte multe cosuri si am scapat de ele big grin apa fierbinte si apoi aplici crema happy daca nu o sa ai bani pentru crema sapun cu apa calda de 3 ori pe zi bafta happy