| Ozanaf a întrebat:

Ce sfaturi ii poti da unui om sinucigas pentru a nu se sinucide?

Răspuns Câştigător
| Noooo a răspuns:

Buna!

Daca viata nu mai are niciun rost si vrei sa te omori, etc., traieste viata dupa relulile tale si fa'o pe ea sa vrea sa se omoare. Am trecut si eu printr'o faza de asta si uite'ma...in viata! Eu cand am pus intrebares mi'au spus chestii de genu ''Alti ar da orice pentru viata'' sper ca tu sa nu ai prea multe comentarii din astea. Recunosc si eu dadeam inainte de'alea dar, nu ajuta cu nimic. Mai tare ma enerva ca aveam.i.n fine. Sper ca te'am ajutat!

Succes si sa ne auzim cu bine si peste vreo 50 de ani!winking

2 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Spune-i că viaţa e frumoasă şi că numai una are. Nu rezolvă nimic dacă fuge de probleme astfel. Să se gândească la persoanele care ţin la el şi să-şi dea seama că nu e singur pe lumea asta.
Sprijină acea persoana şi încearcă să-i fii mereu aproape. Încearcă să îi aduci acelei persoane veselie, râsete. Va fi mult mai bine dacă trece de starea asta.
Baftă amândurora! happy

| justE a răspuns:

Sa se gandeasca la copiii pe care ii va avea daca va ramane in viata si la ce bucurie ii vor aduce astia in suflet, in cazul in care nu are deja happy