| Atti12 a întrebat:

Ce sfaturi imi puteti da pentru a imi face noi cunostinte cu care sa ies pe afara? Sunt balbait si nu prea am cunostinte, 2-3 cu care ies din an in paste, prieteni nici nu se pune problema. Ce pot face sa socializez si eu mai mult, sa am activitate productiva in viata mea, in conditiile in care sunt balbait? E destul de grava problema asta la mine, nu este ceva minor si imi este greu sa ma descurc in viata. Incerc mereu sa am capul sus si sa nu-mi pierd increderea in mine, dar uneori clachez si ma dau batut.

Răspuns Apreciat de Editori
| alexgsxr a răspuns:

Salut! Sfatul meu este să te înconjori de oameni pe cât mai de calitate este posibil,ei vor trece peste aceste lucruri și te vor aprecia. Nu poți să cataloghezi un om greșit doar pentru că se bâlbâie,important este cum ești tu ca om și asta va conta întotdeauna! Unii sunt rârâiți, alții sunt sîsîiți, alții bâlbâiți, etc... Fiecare are problemele lui. Părerea mea e să studiezi ceva, să te perfectionezi într-un domeniu și să fii bun în ceea ce faci, te vei inconjura fără să vrei de oameni și vei socializa.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai incercat sa iti faci prieteni noi si nu virtuali?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Această condiție se rezolvă cu tratament la logoped.

| Michaeel a răspuns:

Fi bărbat (sau femeie după poza și nume) și nu te mai bâlbâi încât sa ai curaj sa vorbești și tu ca doar acum nu te mănâncă omul.