| Zurii a întrebat:

Ce simti cand te droghezi?

12 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Treaba cu dependenta e relativa. Daca tu vrei sa fie dependenta, este. Vrei sa stii cum e? Eu am incercat. Am ajuns la concluzia ca pot sa ma simt foarte fain si fara asta.

| raluca0306 a răspuns:

Nu am incercat asa ceva, dar stiu persoane care au incercat. E o senzatie de cateva momente, cand razi aiurea si fara motiv, dupa care revii la normal.(avec consecinte )

| Feeltheflow15 a răspuns:

O stare de euforie si fericire absoluta!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Ai baut vreodata alcool? Te-ai simtit bine la inceput, si a doua zi ti-a fost rau?

Cam asa e si la droguri, numai ca mult mai rau. Nu am incercat substante "grele", dar mi s-au povestit si explicat destule de la consumatori.
Depinde de drog, la inceput poti simti o stare puternica de euforie, poti avea halucinatii etc. iar apoi, partea negativa. Panica, frisoane, un rau de nedescris aproape.
Nu recomand, nici macar de incercat asa ceva. E chin curat.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Shop/iee iar te joci cu focul! Sochezi, vrand conversatie, dar nu te maturizezi deloc( mental).

| NoLiesJustLove a răspuns:

Sincer nu stiu si nici nu sunt curioasa....si tu nu face prostia asta pentru ca dupa aia ai sa vezi ca ai sa devii dependenta si o sa se duca pe apa sambetei viata ta.

| RaniaStill a răspuns:

De ce intrebi vrei sa te droghezi?

| Zurii explică (pentru RaniaStill):

Da! vreau sa incerc

| RaniaStill a răspuns (pentru Zurii):

Daca vrei sa te nenorocesti pe viata incearca...dar cred ca o sa te mai lasi de ele atunci cand vei fii intr-un cosciug eu iti zic mai bine traiesteti viata linistita fara droguri...

| Earthroot a răspuns (pentru Zurii):

Si cu ce ai vrea sa te droghezi caci termenul drog e relativ...Chiar si tutunul este un drog.