| nobody_9468 a întrebat:

Ce trasnai ati facut, faceti pe la scoala? da'ti'mi idei, si poate mi se scade nota la purtarelaughing

Răspuns Câştigător
| roox a răspuns:

rolling eyes
Gândeşte'te bine...noi vom fii viitorul! iar comportamentul se formeză de obicei în şcoală.
Uite'te într'o zi pe stradă foarte atent pe jos şi la persoanele care merg pe stradă...pe jos gunoaie(de flegmă nu mai zic) şi persoane care vorbesc tare şi necivilizat.
Mie una nu'mi place, şi cum zice proverbul ăla :Ce ţie nu'ţi place, altuia nu'i face.
Mie mi-a ajuns România. aş vrea să mă mut într'o ţară mult mai civilizată.
Şi mi'aduc aminte că pe la tv mai arăta din când în când că prin Italia românii sunt "pleava" populaţiei italiene. Frate, au dreptate! Şi cum tot timpul contează majoritatea...sad
Mie mi'e ruşină că sunt româncă, dar dacă eram născută nu ştiu ...acum 200 de ani day dreaming, îţi dai seama.
Aveam si eu un obicei prost de a mâzgâli băncile, dar le'am şters. ohappy

În fine, am cam deviat de la subiect, dar sper că ai înţeles mesajul.

17 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Spargem geamuri, scoatem usa din balamale, dansam dansul pinguinului prin scoala, ne batem joc de profi, nu purtam uniforma, ne prostim in fata camerei de filmat, ne batem cu cornuri/perne, chiulim in grup, aruncam cu cornuri in profiwhistlingetc.

| Psihoyounger a răspuns:

Te rog să mă scuzi pentru asta, este adevărat că asemena lucruri dau viaţă orelor grele şi plictisitoare de şcoală, zilelor în care te gândeşti de ce a trebuit tu să te naşti acolo, dar gândeşte-te la un lucru: indiferent de profesia pe care o vei avea, nu îţi va cădea bine ca nimeni să îşi bată joc de tine. De la măturător de stradă şi până la fotbalist de performanţă la nu ştiu ce echipă, te vei simţi prost, umilit, şi îţi vei da seama că nu a meritat ce ai făcut cândva. Chiar te încântă dacă îţi este scăzută nota la purtare? Chciar ai vrea să spargi geamuri? Chiar ai vrea să rupi uşile? Glumele uşoare sunt ok, le chiar aprob, dar astea sunt... Cred că ar fi mult mai bine dacă în loc să dai banii pe un geam spart, i-ai aduna şi a-i merge într-o excursie. Aste e opinia mea. Oricum ar fi, succese(nu -uri) la şcoală!

Psihoyounger

| nobody_9468 explică:

Roox am inteles mesajul, insa eu nu o pot schimba pe Romanica noastra, nu vroam idei care sa le pun in practica ci pur si simplu din curiozitate am intrebat.eu una am urmarit'o pe profa de mate pana acasa pentru a ma razbuna pe ea ca mi-a pus 4(dar m-am razgandit si nu m-am luat de ksa ei)happy

| nobody_9468 explică:

@psihoyounger, cand am spus"da'ti'mi idei, si poate mi se scade nota la purtare" m-am referit ca poate unii dintre cei de pe TPU au facut unele chestii cu' adevarat faine si chestia cu' scazutul notei la purtare a fost in spirit de gluma.de multe ori unii nu inteleg ce am vrut sa zic sau poate ca interpreteaza gresit si chiar ma simt aiurea fiindca simt ca isi fac o impresie gresita despre mine si ma critica pentru anumite lucruri care sunt poate spuse in gluma si chiar sunt paralele cu' minehappy

| Pho3nix a răspuns:

-Odata, m-a trimis diriga in cancelarie sa iau un dosar. Am ajuns acolo si am vazut o ceasca cu cafea si langa ea era o solnita cu sare. Nu era nimeni in cancelarie, asa ca am luat toata sarea si am turnato in cafea.
-Am scos usa din balamale
-Am desurubat scaunul unui coleg si a facut ''POC''
-Am spart si tabla ( din pacate) laughing
-Am scos butoanele de la tastatura din sala de info
-Am dat clantele de la usa cu ulei.
-Am patat sacoul profei de mate

Mai sunte destuleeeee...
-

| Eu4EverX a răspuns:

Ai putea pusca petarde in scoalathinking

Era doar o idee, nu prea cred ca scapi doar cu scaderea notei la purtare.

| Zâmbărici a răspuns:

Pai noi inchidem usa profesorilor mai ales celei de muzica pe dinauntrulaughingsi cand vine cu diriga o deschidem...tot asa punem guma la profesorilaughingsi la unii colegi nesuferiti, ascultam muzica la unele ore, mancam, bem, radem, cred ca toate hartile de pe pereti sunt ruptelaughinglaughinglaughinggeamurile de la dulapuri sunt zoioaselaughing, facem turu scolii cu dansul pinguinuluirolling on the floorsi sa vezi ce sir lung se facelaughing, mai chiulim si noi, usa e stricata nu se mai inchide calumea daca nu o trantestilaughinglaughingpe tavan sunt numai pete de la suc, bancile sunt mazgalite de markere permanente care nu se mai iau decat cu mare efort.Asta e laughinglaughingsuntem prea multi in clasa ca sa nu facem prostii, apoi ne plictisim daca nu facem nimiclaughing. Dar am scapat de fiecare data cu nota la purtare chiar daca am avut o altercatie cu o fatalaughingam jumulito olecutzica:X:Xlaughing
bye

| hamsterx a răspuns:

Poti sa pui super-glue pe scaunul profesoarei, sa scoti usa din balamale, sa spargi geamuri, sa spargi capul unui coleg pe care oricum nu-l suporti. poti face o gramada de chestiitongue...sa dai drumu la paianjeni prin scoala sau sa scoti vorbe false despre profesori.nu e greu foloseste-ti imaginatia rolling on the floor

| Crs a răspuns:

Clasa noastra a gaurit tabla, a spart usa, mazgalit banci, terorizat rpofesori, eu si o colega la ora unei profesoare cand dadeam test nu m-am semnat cu numele meu laughing colega mea s-a semnat scumpic iar eu divastraight facerolling on the floor si am scris numai baliverne laughingrolling on the floor, uniforma nu am purtat-o niciodata, batai, baietii ragaie tareeee la unele ore :-&, scoatem pasta dintr-un pix si cu tubul acela facem bilute mici din hartie si suflam in cap la profi happy, aruncam cu hartii.

| Kidd ♡ a răspuns:

OOOOO cate is... da dc vr sa ty se scada nota la purtare?:S ciudat numo na treaba ta...pai la scoala poti sa faci multe trasnai daca ai cu cine. daca ai colegi nebuni cum am eu poti sa faci multewinking

| Zambete89 a răspuns:

Pfff...la mine a adus o orga astazi un baiat la scoala pentru profu de muzica. si orga are un microfon. laughingsi in pauza: UN baiat a luat telef lui a pus melodii laughinga pus dansul pinguinilor si am jucat in clasa rolling on the floor apoi a pus niste manele si am dansat pe banci rolling on the floor) si nu ne-a prins nimeni laughing oricum astazi a fost cea mai misto zi de sscoala rolling on the floor

| Frozen a răspuns:

Am scris pe o foaie uite o talpa pe tavan...si toti se uitau pe tavan pana si profesorul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profa de franceza m-i-a spus sa aduc un referat stupid despre amimale in franceza. l-am adus in romana si scria doar atat animalele put.si am luat un 2. tare.

| anissa a răspuns:

Noi am rupt banci, scaune
am scos usa din balamale
am dat foc la punga de la corn, caietelaughing
o fata avea cheia de la usa si ne-am incuat dinanutrulaughing
runcam cu orce prin clasa... a venit psiholoaga si ce fata a facutlaughing laughing
am ornat bradul cu fularelaughing laughing laughing
stimgeam becu si tipam cat ne tinea guralaughing laughing
aruncam gunoiu din cos pe joslaughing
saream pe banci
colega mea de banca avea un pix in forma de seringa si am mers pe hol si am vazut un bighidiu si cand eram aproape de el i-am scos seringa in fatalaughing ce s-a speriat avea o fatalaughing laughing
vara aduceam gandaci si aruncam cu ei prin clasalaughing
sau cu ramelaughing laughing
si multe altelelaughing laughing laughing

| mhsduyxcjs a răspuns:

De fapt eu nu fac trasnai la scoala dar intr-o zi un baia mi-a luat jaceta si am inceput sa alerg dupa el si ambi sariam peste bancile care erau in fata noastra profa ne alungat oe toti afara si ne-a pus nota 2 la toata clasa. Bafta

| fantomadinumbra a răspuns:

Pfff...sunt multe se spus...ar trebui sa stau sa scriu pana mainelaughing si tot nu as terminaoh go on
Intr-o zi de primavara avem ora de dirigentie ...vine dirigu in clasa si zice : Inchide geamu ca ma trage!
un Coleg: Unde va trage domn' diriginte...afara?
Dirigu: Mia dobitocule cum sa ma traga afara...ca iti scot ochii din cap acum!laughing)
noi restul eram plini de lacrimilaughing)))

| raallucca a răspuns:

Cred ca cea mai tare faza de la scoala a fost atunci cand, aruncam de pe geam cu branza topita primita la scoala in masinile de la petrom, care se afla in laterala scoliilaughing. Pe langa asta am spart vitrina clasei, am murdarit tot tavanul cu suc Cola, intram in anticamera cabinetului de istorie pe un gemulet mic pentru a cauta telefoanele confiscate. Tot in anticamera intrau colegii mei si stateau pe gemulet toata ora, se stambau la noi si noi radeam cu lacrimi. Cand era vremea carabusilor, aduceam carabusi in clasa si ii dadeam drumul cate 10-20 laughing. Profitam de faptul ca profesorul de istorie nu aude bine si puneam muzica in ore.cam atat imi amintesc...