| Andersen2k18 a întrebat:

Se poate scade nota la purtare din cauza tunsori?

6 răspunsuri:
| BlyeeetAK47 a răspuns:

La cat de c*cat e societatea din Romania, nu m-ar mira.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Nu este ceva ce ar contribui la scaderea notei de purtare. pana la urma fiecare dintre noi ne cream aspectul asa cum vrem, ca ne purtam altfel la scoala mai disciplinat/sau ar trebui, asta e altceva, ca doar nu suntem pe camp.

| asuari a răspuns:

Contează de școală. Am întâlnit profesori care spuneau că nu contează aspectul, ci doar cum învață, dar și profesori care cereau nota scăzută la purtare din cauza tunsori. La cererea unui profesor se poate scădea nota la purtare pentru tunsoare dacă acceptă mai mulți profesori. Răspunsul este da, se poate scade.

| Nero15 a răspuns:

Nu este normal dar da. Nu am crezut ca e posibil pana cand i-a scazut media unui coleg din cauza parului sau. Nebunie mare

| Dropsimus a răspuns:

Tunsoarea nu tine de uniforma scolara, nu mi se pare normal sa scada nota la purtare din cauza tunsorii

| DestinadaBrillar a răspuns:

Nu cred. La mine nu a.a scăzut nota la purtare nici pentru pantalonii tăiați, dar la anul introduc uniforma