| inimadeciocolata a întrebat:

Ce trebuie sa fac cu persoanele care profita si care te vorbes pe la spate in lipsa ta? Am mai raspuns si eu la intrebari din aceestea dar daca sunt si eu implicata chiar nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajutati? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Chauderitza a răspuns:

Buna!
Nu ura dusmanii niciodata!
Vobeste pe la spate?!-Lasa-l sa vorbeasca! Cel mai destept cedeaza.
Iti spun ceva. Sper sa tii minte :*
Daca tu saluti ''dusmanul'' si acela iti intoarce capul. Saluta-l din nou,si daca intoarce capul si atunci,nu il mai saluta.
Te va saluta el,singur.
Am patit-o si am aflat vorba asta si merita sa o scriu :*. Sper din suflet ca te-am ajutat.
Si sa nu uiti NICIODATA : iubeste si dusmanii.
Sunt oameni si ei, chiar daca fac lucruri urate.
Va veni la un moment dat la tine, si iti va spune ''iarta-ma''.
Nu este bine sa ai dusmani.
Este bine sa fii iubit/iubita oriunde te duci.
Bafta!
Pa-pa :*

5 răspunsuri:
| davidutzu12 a răspuns:

Wow ce raspuns frumos a dat Chauderitza chiar merita funda...desi as fi vrut-o eu :d

| inimadeciocolata explică (pentru davidutzu12):

Pai scuze ca i-am dat-o de mult ei

| davidutzu12 a răspuns (pentru inimadeciocolata):

Nu-i nimic big grin

| h3ct0r3 a răspuns:

Pai daca niste persoane te vorbesc pe la spate mereu cand trec pe langa tine folosesti o privire mai aparte pentru a le speria unpic si nu le mai bagi in seama daca erau prietenele tale daca nu poti sa le zici si o vorba doua nu strica dar eu zic ca mai bine e privirea aparte ca si cum ar fi niste inferioare pentru tine te vei gandi tu la o privire pentru asta si imi vei multumi. Sper ca te-am ajutat te rog da si mie o fundita

| Gabriela98 a răspuns:

Pur si simplu ai grija ce vorbesti cu acele persoane...si acestor persoane nu prea ai ce sa le faci crede-ma am fost si eu intr-o situatia din asta si nu am avut ce sa le fac pentru ca tot ma vorbeau nu-i baga in seama happy