| Popescu_Gheorghe_1997 a întrebat:

Ce trebuie sa faci atunci cind ai emotii? cum sa faci sa nu le mai ai?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Depinde in ce situatie te afli. Poti sa bei o gura de apa rece, sa numeri rar pana la 10, sa-ti faci curaj ori in gand ori in fata oglinzii, spunandu-ti ca poti sa treci peste orice situatie, sa te retragi intr-un loc linistit pentru 5 minute si doar cand este un caz mai special, un calmant.
Si sa stii, ca si emotiile fac parte din simtamintele omenesti. Unii care sunt emotivi, pot deveni agresivi verbal sau chiar si fizic, pentru a-si infrange aceasta stare.Si nu este bine asa!
Totul este sa-ti capeti increderea in tine, in puterea ta de convingere, de modul cum gandesti si actionezi.Infrangerea emotiilor, poti sa o iei, ca pe un exercitiu de zi cu zi.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Te relaxezi și te gândești că nu ai de ce să fi emoționat.Trebuie să fi sigur pe tine pentru asta happy

| vocea a răspuns:

Pai sa te gandesti mereu ca esti mai bun de atat si ca poti face tot ce iti place fara sa ai emotii

Răspuns utilizator avertizat
| ubox7007 a răspuns:

Te gandesti ca totul e banal si tu esti acolo de placere, razi, chiar daca nu ai motiv, o sa te ajute, chiar si daca o faci fortat (bineinteles, unde nu e lume, sau cand pleci de acasa)

| dani2404 a răspuns:

Eu de obicei imi trag 2 palme, beau un pahar cu apa rece, scuip o data si nu mai am nimic laughing, stiu ca e ciudat dar la mine functioneaza.

| dreamnow a răspuns:

Eu pur si simplu ma detasez de tot si de toate pentru cateva minute, gandindu-ma ca peste un an nici macar nu o sa-mi amintesc cum m-am simtit sau chiar evenimentul in sine. Nu trebuie sa te consumi prea tare, indiferent de situatie.

| bugara a răspuns:

Poti sa bei un pahar de vin, fumezi o tigara, faci cruce, iei o gura de aer, depinde de situatie. Doar alege un sfat din cele care ti se ofera aici si crezi in el.