| BeeFree a întrebat:

Ce va place mai mult twilight sau jurnalele vampirilor? argumentati(cel mai frumos raspuns primeste funda)

Răspuns Câştigător
| MissJupiter a răspuns:

Jurnalele vampirilor:X
inainte nu imi placea deloc sa citesc si cand citean si un articol de ziar simteam aceeasi senzatie pe care o simtea o vrajitoarecare se topeste dar cand am inceput sa citesc primul volum al acestei carti ni ma mai puteam opri dar am inceput si sa ma simt ca si cum as fi in carte, ca un simplu observator care vede tot ce fac ei dar nu poate sa influenteze cu nimic SI ASTA MI-A PLACUT CEL MAI MULT

7 răspunsuri:
| Laurici :x a răspuns:

Buna.
Din punctul meu de vedere Twilight.
Pentru ca Jurnalele vampirilor e un fake, sa ii spunem asa. Toata nebunia asta cu vampirii a inceput dupa ce a aparut Twilight. Clar! Twilight e the best! Jurnalele vampirilor a copiat tot ce se putea din twilight. Triunghiul amoros Edward - Bella - Jacob se gaseste in jurnale in varianta Stefan - Elena - Damond. Acum, intre cele doua povesti cu vampiri este o diferenta, fiecare avand partile lui forte. De exemplu, Jurnalele vampirilor are un punct forte foarte avantajos : este serial si, fiind de lunga durata, trezeste mai mult curiozitatea telespectatorilor, tinandu-i in suspans, dar sa fim seriosi. Twilight e Twilight si asa va ramane.

| alyna a răspuns:

Jurnalele vampirilor:X:X
este super tare serialul, imi place mai mult deoarece nu am citit cartile si mi-e greu sa imi dau seama ce se va inampla in urmatorul episod, iar in ceea ce priveste twilight am citit si cartile si am vazut si filmele mi e usor sa imi dau seama cum de curge poveste in timp ce in jurnalele vampirilor nu, iar actori sunt super mai ales Damon:X:X

| Twist a răspuns:

Jurnalele vampirilor!
pai.sunt o multime de motive dar cel mai imp pentru mine ar fi:
Elena vrea sa renunte la propria viata ca sa isi ajute familia si prieteni, sa nu fie raniti insa Bella vrea sa devina vampir chiar daca stie c trebuie sa renunte la familie si prieteni!

| Andrux a răspuns:

Clar, Jurnalele Vampirilor.Nu e nevoie de explicatie. e pur si simplu SUPERB!

| TeenageGirl a răspuns:

@Laurici love struck gresesti draguta cartile jurnalele vampirilor au aparut in 1999 parca si twilight in 2001 deci stephenie meyer a putut sa se inspire deci, parerea mea. JURNALELE VAMPIRILOR!

| katrin7727 a răspuns:

Jurnalele vampirilor mai multa ac si supans mai multe proble legate de cuplu trecutul se repeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalele vampirilor!